Santos po meczu z Wyspami Owczymi: Gdybyśmy tak zagrali w Mołdawii, wygralibyśmy 3:0 lub 4:0

8 wrz 2023, 07:48

Reprezentacja Polski długo się męczyła, ale ostatecznie wygrała 2:0 z Wyspami Owczymi w czwartym spotkaniu eliminacji Euro 2024. Na pomeczowej konferencji prasowej Fernando Santos przyznał, że biało-czerwoni zagrali lepiej niż z Mołdawią i poprawili się w kilku aspektach gry.

Polacy wygrali z Wyspami Owczymi

Pierwsze wrześniowe spotkanie reprezentacji Polski z pewnością nie wyglądało tak, jak chcieliby tego kibice, zwłaszcza biorąc pod uwagę klasę rywala. Piłkarze z Wysp Owczych nie mieli w planach zbyt często atakować i zostawiali mnóstwo miejsca biało-czerwonym, którzy przez długi czas nie byli w stanie tego wykorzystać.

Dopiero w końcowych fragmentach podopieczni Fernando Santosa zapewnili sobie zwycięstwo. W 73. minucie Robert Lewandowski skutecznie wykonał rzut karny, a 10 minut później kapitan polskiej kadry ustalił rezultat na 2:0, popisując się bardzo ładnym, mierzonym uderzeniem.

Santos docenia mecz z Wyspami Owczymi

Na pomeczowej konferencji prasowej Fernando Santos otwarcie przyznał, że nie był to najłatwiejszy mecz. – Podkreślałem już, że nie ma łatwych spotkań. Na szczęście w drugiej połowie udało nam się grać piłką, wygrywać dryblingi. Stworzyliśmy okazje. Tak jest w piłce nożnej – gdy zepchniemy przeciwnika do obrony, pojawią się sytuacje, pojawią się też gole. Była to zasłużona wygrana – ocenił.

Selekcjoner biało-czerwonych zauważył w grze swojego zespołu sporo pozytywów. – W poprzednim meczu w drugiej połowie zabrakło charakteru. Teraz radykalnie się to zmieniło – gdybyśmy zagrali w Mołdawii z takim zaangażowaniem, wygralibyśmy 3:0, albo 4:0. Była agresja, zaangażowanie – skomentował.

Portugalczyk zauważył jednak, że nie jest w stanie w pełni zrealizować swoich planów treningowych.Mamy za sobą siedem albo osiem treningów. I mamy jeszcze wiele do poprawy – gdybym mógł trenować bez przerwy przez dwa miesiące, drużyna grałaby lepiej. Ale w reprezentacjach ścieżka rozwoju jest podczas spotkań. To normalne – podsumował.