Sensacyjna porażka Legii w Bielsku-Białej!

Aktualizacja: 3 lut 2022, 13:52
31 sie 2014, 17:34

Legia Warszawa po dość słabym meczu przegrała w Bielsku-Białej z miejscowym Podbeskidziem 2:1!

Podbeskidzie ponownie niesamowicie zaskoczyło. Zespół z Bielska Białej pokonał Warszawską Legię 2:1 po bramkach Antona Slobody i Macieja Korzyma. Dla Legionistów bramkę zdobył Orlando Sa. Pierwsza groźna akcja miała miejsce w 9 minucie spotkania. I od razu padła bramka. Maciej Korzym dogrywał z lewej strony, Ivica Vrdoljak źle trafił w piłkę, a akcję wykończył Anton Sloboda. Legia wzięła się do odrabiana strat. W 25 minucie okazję miał Orlando Sa, ale Iwański uratował swoją drużynę przed stratą bramki. Po chwili jednak, w tej samej minucie Portugalczyk zdobył bramkę po dośrodkowaniu Tomasza Brzyskiego z rzutu rożnego. W 38 minucie znów zaatakowali jednak zawodnicy Podbeskidzia. Złe wybicie Bereszyńskiego, wprost pod nogi Korzyma, który minął Rzeźniczaka i uderzył na bramkę Kuciaka. Ten był bliski obrony strzału, ale jednak się nie udało. 2:1 dla Podbeskidzia. W pierwszej połowie nie wydarzyło sie już nic godnego uwagi. W 59 minucie znów groźne Podbeskidzie. Chmiel zakręcił Dossę Juniora i uderzył na bramkę, ale Kuciak obronił jego strzał. W 76 minucie główkował Dossa Junior, jednak tym razem górą Peskovic. Legia próbowała doprowadzić do remisu, ale to piłkarze Bielska-Białej, a dokładnie Chrapek mieli kolejną okazję. Napastnik Podbeskidzia zmarnował jednak sytuację sam na sam. W Bielsku-Białej więc niespodzianka. Podbeskidzie pokonuje Mistrzów Polski i przeskakuje ich w tabeli.

Składy:

Podbeskidzie: Michal Peskovic – Adam Pazio, Bartłomiej Konieczny, Pavol Stano, Tomasz Górkiewicz – Maciej Iwański, Anton Sloboda – Marek Sokołowski, Damian Chmiel (85’Piotr Malinowski), Sylwester Patejuk (58’Frank Adu Kwame) – Maciej Korzym (65′ Krzysztof Chrapek)

Legia: Dusan Kuciak – Bartosz Bereszyński (71’Łukasz Broź), Jakub Rzeźniczak, Dossa Junior, Tomasz Brzyski – Ivica Vrdoljak, Tomasz Jodłowiec – Jakub Kosecki, Mateusz Szwoch (46’Michał Żyro), Marek Saganowski (46’Miroslav Radovic) – Orlando Sa

Żółte kartki: Konieczny, Sokołowski, Górkiewicz (Podbeskidzie) oraz Vrdoljak, Szwoch, Brzyski, Rzeźniczak (Legia)

Sędzia: Jarosław Przybył (Kluczbork)

Autor: Kamil Kwiatkowski