Już tylko minuty dzielą nas od meczu Czechy – Polska, który rozegrany zostanie w ramach eliminacji mistrzostw Europy 2024. Obaj selekcjonerzy odsłonili już karty i wiemy, w jakich składach wybiegną drużyny na stadionie w Pradze.
Polacy w Pradze wystąpią bez kilku podstawowych piłkarzy
W piątek reprezentacja Polski rozergra pierwsze spotkane po Mistrzostwach Świata w Katarze. Polacy od razu zagrają z najtrudniejszym rywalem w eliminacjach do mistrzostw Europy 2024. Biało-Czerwoni wystąpią w Pradze osłabieni kilkoma kontuzjami. Mecz z boku muszą oglądać m.in. Bartosz Bereszyński czy Kamil Piątkowski.
Nasi rywale nie będą mogli natomiast skorzystać z usług swojego najlepszego strzelca Patrika Schicka. Zawodnik reprezentujący na co dzień Bayer Leverkusen nie zagrał w trzech ostatnich potyczkach swojego zespołu i nie dostał powołania na grupowanie kadry narodowej.

Oficjalne składy na mecz Czechy – Polska
Polska: Szczęsny – Cash, Kiwior, Bednarek, Frankowski – Linetty, Bielik, Szymański, Karbownik – Zieliński – Lewandowski
Czechy: Pavlenka – Krejci, Brabec, Holes, – Jurasek, Soucek, Kral, Coufal – Hlozek, Kuchta, Cvancara

