Słaby występ Milika w wygranym meczu Ajaxu

16 sty 2015, 22:20

Pierwsze zwycięstwo w pierwszym meczu w nowym roku zanotowali piłkarze Ajaxu Amsterdam, pokonali oni na własnym obiekcie FC Groningen 2:0. Całe spotkanie zagrał reprezentant Polski Arkadiusz Milik.

Już od początku spotkania Ajax był wyraźną stroną przeważającą, już w 15 minucie po pięknym prostopadłym podaniu Lasse Schoene, do bramki gości trafił Ricardo Kishna. W drugim kwadransie Ajax zwolnił tempo i mecz się wyrównał, lecz do końca pierwszej połowy nie uległ zmianie.

W drugiej połowie piłkarze Groningen mieli okazję do wyrównania ale mieli poważne kłopoty ze skutecznością. Dopiero w doliczonym czasie gry piłkarz gości trafił do bramki…był nim Johan Kappelhof, który strzelił…do swojej bramki i tym samym ustalając wynik spotkania na 2:0 dla piłkarzy z Amsterdam Arena.

Nasz reprezentant rozegrał pełne 90 minut, lecz nie zanotował w tym meczu nic godnego większej uwagi. Potwierdzeniem tych słów będzie to, że Milik pierwszy strzał na bramkę oddał dopiero w 83 minucie spotkania! a jego “próbę” strzału z 25 metrów bez problemu wybronił Sergio Padt.

Po tym meczu w tabeli Ajax zbliżył się na punkt do prowadzącego PSV, lecz piłkarze z Eindhoven swój mecz rozgrywają w sobotę z Vitesse Arnhem.

Ajax Amsterdam – FC Groningen 2:0 (1:0)
1:0 – Kishna 15′
2:0 – Kappelhof (sam.) 90′