Strona główna Piłka nożna Lotto Ekstraklasa Spotkanie drużyn z dołu tabeli. Piast Gliwice – Zawisza Bydgoszcz.

Spotkanie drużyn z dołu tabeli. Piast Gliwice – Zawisza Bydgoszcz.

0

Już dziś o godzinie 18.00 odbędzie się spotkanie rozpoczynające 7 kolejkę T-Mobile Ekstraklasy. Piast w Gliwicach podejmie Zawiszę Bydgoszcz. Obie drużyny są w bardzo słabej formie. Czy w tym meczu zobaczymy więc jakiekolwiek emocje?

Piast przystępuje do tego meczu 3 punktami na koncie, które udało się uzyskać w trzech zremisowanych meczach. Zespół z Gliwic nie odniósł jeszcze żadnego zwycięstwa w tym sezonie. Kiedy więc jak nie dziś? Drużyna Piasta nie dość, że ma fatalny bilans punktowy, to do tego jeszcze bramkowy. 2:9 to tragiczny wynik. Gliwiczanie przeplatają porażki remisami. Co dziwne, na wyjeździe remisują, a u siebie przegrywają. Jeśli w tym meczu również przegrają to bardzo prawdopodobne jest zwolnienie trenera. A może w dzisiejszym pojedynku drużyna z Gliwic się odblokuje?

Zawisza Bydgoszcz notuje fatalną serię 5 porażek z rzędu. Zajmuje 14 miejsce w tabeli, ze zdobytymi dotychczas 3 punktami w pierwszym meczu sezonu. Ich bilans bramkowy to 7:14. Jeśli zawodnicy z Bydgoszczy poniosą kolejną porażkę to będzie to zapewne koniec trenera Jorge Paixao. Przekonamy się o tym około godziny 20.00.

Piast Gliwice – Zawisza Bydgoszcz / piątek,29.08.2014, godzina 18.00

Przewidywane składy:

Piast: Alberto Cifuentes – Adrian Klepczyński, Csaba Horvath, Kornel Osyra, Piotr Brożek – Tomasz Podgórski, Carles Martinez, Radosław Murawski, Gerard Badia – Konstantin Vassiljev – Ruben Jurado

Zawisza: Grzegorz Sandomierski – Sotyris Argyriou, Andre Micael, Łukasz Nawotczyński, Sebastian Ziajka – Wagner, Kamil Drygas, Fleurival, Jakub Wójcicki, Luis Carlos – Bernardo Vasconselos

Sędzia: Paweł Gil (Lublin)

Autor: Kamil Kwiatkowski