Strona główna Piłka nożna Lotto Ekstraklasa Spotkanie drużyn ze środka tabeli. Jagiellonia Białystok – Śląsk Wrocław.

Spotkanie drużyn ze środka tabeli. Jagiellonia Białystok – Śląsk Wrocław.

0

Ostatnim meczem, jaki odbędzie się w sobotę będzie ten pomiędzy Jagiellonią a Śląskiem. Spotkanie zostanie rozegrane o 20.30 w Białymstoku.

Zespoły te zajmują w tabeli miejsca obok siebie. Śląsk jest 10, Jaga natomiast 11. Obie drużyny mają po tyle samo punktów. Czy jednej z nich uda się odskoczyć na 3 punkty?

Drużyna z Białegostoku po 5 kolejkach legitymuje się bilansem  2-1-2, przy czym ma 7 bramek strzelonych i 10 straconych. Zespół z Podlasia dobrze zaczął sezon, od remisu i dwóch wygranych. Niestety następnie przyszły dwie porażki z rzędu. Z Górnikiem Zabrze oraz Legią Warszawa u siebie.  Być może w dzisiejszym meczu wystąpi Dani Quintana, aczkolwiek stoi to pod znakiem zapytania. Na pewno jednak dzięki jego obecności w składzie Jagiellona wiele by zyskała. Czy Białostoczanie przełamią złą passę dwóch porażek z rzędu?

Bilans Śląska jest identyczny jak ich przeciwników, z tą tylko różnicą, że mają 5 goli strzelonych i 7 straconych.  Wrocławianie w ostatniej kolejce zremisowali bezbramkowo z Cracovią, co nie napawa optymizmem, przed dzisiejszym spotkaniem. Do tego brak Marco Paixao może poskutkować tym, że na tablicy wyników, przy nazwie Śląsk Wrocław ujrzymy 0. A może ktoś inny z zawodników Wrocławskiego klubu zdecyduje o losach meczu? Będziemy się mogli o tym przekonać już od 20.30.

Jagiellonia Białystok – Śląsk Wrocław / sobota, 23.08.2014 godzina 20.30

Przewidywane składy:

Jagiellonia: Krzysztof Baran – Filip Modelski, Marek Wasiluk, Martin Baran, Radosław Jasiński – Rafał Grzyb, Michał Pazdan – Patryk Tuszyński, Maciej Gajos, Dani Quintana – Mateusz Piątkowski

Śląsk: Mariusz Pawełek – Dudu Paraiba, Piotr Celeban, Tomasz Hołota, Paweł Zieliński – Tom Hateley, Lukas Droppa – Robert Pich, Sebastian Mila, Krzysztof Danielewicz – Flavio Paixao

Sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce)

Autor: Kamil Kwiatkowski