Stal Mielec umacnia się na pozycji lidera!

Aktualizacja: 1 maj 2016, 01:53
30 kwi 2016, 22:27

Zespół Janusza Białka pokonał u siebie Nadwiślana Górę 3:0. Przyjezdni w przypadku wygranej mogli uciec ze strefy spadkowej. Ich rywale uczynili za to kolejny krok w stronę awansu.

Jedną z pierwszych okazji do strzelenia gola miał w 8. minucie Andreja Prokić, ale piłka kierowana w stronę bramki trafiła w słupek. W 17. minucie Stal trafiła do bramki. Sędzia odgwizdał spalonego po tym, jak piłka wpadła do siatki po rykoszecie po “centrostrzale” Nowaka. W defensywie świetnie spisał się w 24. minucie Filip Korneta. Zawodnik gości w ostatniej chwili zablokował zmierzającą w światło bramki główkę Cholewiaka. w 45. minucie bramkarz Nadwiślana uratował swoją drużynę przed stratą bramki broniąc strzał Sobczaka. Nie brakowało też kontrowersji gdy pod koniec pierwszej połowy sędzia nie podyktował karnego mielczanom, którzy sugerowali zagranie ręką. Pierwsza połowa to przewaga Stali. Gospodarze mieli swoje sytuacje, jednak na tabeli wyników wciąż widniało 0:0.

To co powinno stać się w pierwszej odsłonie stało się w drugiej, a konkretniej w 48. minucie. Stal obejmuje prowadzenie za sprawą Andreja Prokicia, który strzałem z “nożyc” pokonał bramkarzy Nadwiślana. 10 minut później powinno być 2:0! Znakomite dośrodkowanie Getingera na strzał zamienił Bierzała! Instynktownie bronił Błąkała. Okupacja bramki gości przyniosła w 69. minucie bramkę! Drugą żółtą kartką ukarany Margola. Stal miała stały fragment gry. Dośrodkowanie z rzutu wolnego na bramkę zamienia Sebastian Zalepa. Gospodarze nie postanowili pozostać dłużni jeśli chodzi o czerwone kartki. Drugą żółtą ukarany w 78. minucie  Cholewiak. Od tamtej poru graliśmy dziesięciu na dziesięciu. Ostatnie 10 minut trwało w naparciu na bramkę Nadwiślana. Bramką skończyło się te z 87. minuty, gdy Tomasz Prejs wyszedł sam na sam z bramkarzem i wpakował piłkę do bramki. Stal zasłużenie pokonuje przyjezdnych i z dorobkiem 58 punktów pozostaje na pierwszym miejscu. Nadwiślan Góra z 28 punktami zajmuje 16. miejsce i nadal jest w strefie spadkowej.

W innych meczach II ligi również ciekawie. W Pruszkowie Znicz wygrał 1:0 z Rakowem i nadal zajmuje 2. miejsce. Trzecia Wisła Puławy pewnie pokonała Okocimskiego Brzesko. W strefie spadkowej nadal plasuje się Gryf Wejherowo, który przegrał na wyjeździe z Polonią Bytom 2:0.