Strona główna Piłka nożna Lotto Ekstraklasa Starcie Górników! Czy Zabrzanie wrócą na pozycję lidera?

Starcie Górników! Czy Zabrzanie wrócą na pozycję lidera?

0

Już dziś o godzinie 18:00 przy Roosevelta zmierzą się dwaj Górnicy. Z Zabrza i przyjezdni z Łęcznej.

Obie ekipy jak dotąd spisują się nadspodziewanie dobrze. Górnik Zabrze, mimo kolejnych osłabień przed sezonem (Strata Pawła Olkowskiego i Nakoulmy) ponownie rozpoczyna rywalizację z wielkim animuszem! Po 5. kolejkach byli liderami wygrywając w tym czasie 3 spotkania i tylko dwa razy remisując. W drugiej kolejce z wicemistrzem Polski- Lechem i w trzeciej z mistrzem Polski- Legią Warszawa!

Pokazuje to w jakiej formie są podopieczni Józefa Dankowskiego.

– Ciężko pracowaliśmy latem nad nową taktyką i cieszymy się, że przynosi ona skutek. To budujące, że jesteśmy liderem, ale nie możemy stracić czujności i skupiamy się tylko na tym, że przed nami kolejny mecz, który będziemy chcieli wygrać – zapowiada Błażej Augustyn, obrońca zabrzańskiej drużyny.

Z drugiej strony beniaminek T-Mobile Ekstraklasy też zaskakuje i to na duży plus! Jesli pominiemy blamaż z podrażnioną Legią to piłkarze z Łęcznej zanotowali 2 zwycięstwa i 2 remisy. Dodając do tego zeszłotygodniowy pogrom 5:2 na bydgoskim Zawiszą możemy być świadkami dobrego widowiska!

 – Kilka razy grałem już jako zawodnik beniaminka i wiem, że element zaskoczenia zawsze jest. Nasza gra wygląda dobrze, ale może być jeszcze lepsza– przekonuje Grzegorz Bonin, gracz łęcznian.

Górnik Zabrze – Górnik Łęczna / sob. 23.08.2014 godz. 18:00

Przewidywane składy:

Górnik Zabrze: Steinbors – Sadzawicki, Augustyn, Gancarczyk, Gergel, Danch, Madej, Sobolewski, Kosznik, Jeż, Zachara.

Górnik Łęczna: Rodić, Mraz, Bonin, Nowak, Szałachowski, Bielak, Cernych, Bożok, Kalkowski, Szmatiuk i Mierzejewski.

Sędzia: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa).

Autor: Damian Wilary