Strona główna Piłka nożna Lotto Ekstraklasa Starcie ostatnich mistrzów. Legia kontra Śląsk – zapowiedź

Starcie ostatnich mistrzów. Legia kontra Śląsk – zapowiedź

0

W ostatnim sobotnim meczu o godzinie 20:30 na Łazienkowskiej 3 zmierzy się obecny Mistrz -Legia z Mistrzem z 2012 roku – Śląskiem.

Faworytem są gospodarze. Po dwutygodniowej przerwie na Reprezentację Legioniści są wypoczęci, na treningach dopisywały in humory. Na dodatek zostali wzmocieni… ale nie kadra tylko sztab ma dwie nowe twarze. Kierownik Paśniewski i trener przygotowania fizycznego – Kaasene zasilili warszawski sztab. Legia powinna dziś wyjść w najsilniejszym składzie. Do dyspozycji trenera Berga nie będą jedynie Astiz, Ronan i Guillherme, reszta zdrowa i głodna gry, głodna także zwycięstw, bo ostatni mecz w lidze zakończył się porażką na rzecz Podbeskidzia.

Śląsk Wrocław zaś wsytawi prawie najsilniejszą jedenastkę, bo zagrać nie mogą Marco Paixao, Sebino Plaku i Kamil Dankowski. Mimo to piłkarze Tadeusza Pawłowskiego udowodnili, że w tym sezonie stać ich na wiele. Ich grę ogląda się z zaciekawieniem, na co wpływ ma z pewnością Sebastian Mila, który za dobrą grę otrzymał nawet powołanie do kadry Nawałki. W lidze zadomowił sięteż Flavio, który wyrasta na jednogo z liderów Wrocławian.

Czy piłkarze ze stolicy Dolnego Śląska będą jednak w stanie ugrać coś w Warszawie. Według nas, Legia – Śląsk 2:0.

Przypuszczalne składy:

Legia: Kuciak – Brzyski, Dossa (Lewczuk), Rzeźniczak, Broź – Kucharczyk, Vrdoljak, Jodłowiec, Radović, Duda (Żyro) – Sa

Śląsk: Pawełek – Dudu, Celeban, Grodzicki, Pawelec – Pich, Droppa, Mila, Machaj, Danielewicz – Flavio