Świetne otwarcie eliminacji! Gibraltar na kolanach!

7 wrz 2014, 23:01

Reprezentacja Polski, mimo słabej pierwszej połowie rozgromiła reprezentację Gibraltaru na inaugurację eliminacji do mistrzostw Europy, które w 2016 roku odbędą się we Francji. Podopieczni Adama Nawałki zwyciężyli 7:0 po czterech bramkach Roberta Lewandowskiego, dwóch Kamila Grosickiego i jednej Łukasza Szukały!

Pierwszą odsłonę możemy podzielić na dwie części. Do zdobycia bramki i po zdobyciu upragnionego gola. To własnie pierwsze pierwsze 11 minut było najlepsze w wykonaniu podopiecznych Adama Nawałki. W tej też minucie bardzo szczęśliwą bramkę strzelił Kamil Grosicki. Piłka po jego strzale z dystansu otarła się jeszcze o nogę obrońcy Gibraltaru i wpadło do bramki.

Kolejne minuty to uspokojenie gry, które oczywiście służyło gospodarzom. Polacy dostosowali się do tego fatalnego, chaotycznego stylu. Słabe zawody (jak w większości spotkań) rozgrywał Jakub Wawrzyniak oraz Paweł Olkowski. Niczym nie zachwycił również nasz lider Robert Lewandowski. Skutek? Po pierwszej połowie tylko 1:0.

Druga odsłona zaczęła fenomenalnie dla “Biało-czerwonych”! Najpierw trzy minuty po zmianie stron fenomenalną akcję przeprowadził Kamil Grosicki i wpakował futbolówkę do pustej, dwie minuty później po pięknej wrzutce Wawrzyniaka gola głową strzelił Lewandowski, a po kolejnych trzech minutach asystę Rybusa wykorzystał ponownie napastnik Bayernu Monachium!

Jednak to nie wszystko! Kanonada Polaków trwała w najlepsze. W 58. minucie dośrodkowanie z rzutu wolnego Mateusza Klicha świetnie wykorzystał Łukasz Szukała. W 66. minucie świetną akcję przeprowadził Maciej Rybus, który pociągnął akcję środkiem pola i oddał ładny strzał, ale ten obił tylko wewnętrzną część słupka.

70 minuta to pora dwóch zmian Adama Nawałki. Zeszli Mateusz Klich i Arkadiusz Milik, a ich miejsca zajęli Waldemar Sobota i Krzysztof Mączyński. To właśnie ten pierwszy już trzy minuty później miał świetną okazję na dobicie rywala, jednak z linii bramkowej piłkę wybił stoper gospodarzy.

Kolejne 10 minut to powtórka z pierwszej połowy, czyli chaos, chaos i jeszcze raz chaos. Ten udało się opanować dopiero po 15 minutach. Wtedy też Robert Lewandowski otrzymał dobre podanie w tempo, ruszył z pełnym impetem i nie dał żadnych szans goalkeeperowi Gibraltaru!

To jednak nie koniec! Już w doliczonych czasie gry nasz najlepszy strzelec ponownie popisał się dość szczęśliwą, ale efektowną akcją i mocnym strzałem pokonał Pereza.

Ostatecznie wynik nie uległ już zmianie i mimo słabej pierwszej połowie rozgromiliśmy amatorów z Gibraltaru 7:0.

Gibraltar – Polska 0:7 (0:1)
0:1 – Grosicki 11′
0:2 – Grosicki 47′
0:3 – Lewandowski 50′
0:4 – Lewandowski 53′
0:5 – Szukała 58′
0:6 – Lewandowski 86′
0:7 – Lewandowski 90+1′

Składy:

Gibraltar: Jordan Perez – Scott Wiseman, Roy Chipolina, David Artell (88′ Aaron Payas), Joseph Chipolina – Ryan Casciaro, Rafa Bado (46′ Jake Gosling), Liam Walker, Brian Perez, Lee Casciaro – Kyle Casciaro (63′ Adam Priestley).

Polska: Wojciech Szczęsny – Paweł Olkowski, Kamil Glik, Łukasz Szukała, Jakub Wawrzyniak – Kamil Grosicki (78′ Filip Starzyński), Grzegorz Krychowiak, Mateusz Klich (71′ Krzysztof Mączyński), Maciej Rybus – Arkadiusz Milik (71′ Waldemar Sobota) Robert Lewandowski.