T-ME: Bez bramek w meczu Piast-Wisła

Aktualizacja: 3 lut 2022, 13:45
28 lis 2014, 22:34

W drugim piątkowym meczu 17. kolejki T-Mobile Ekstraklasy Piast Gliwice zremisował bezbramkowo na własnym boisku z Wisłą Kraków.

Spotkanie lepiej rozpoczął Piast. Z rzutu wolnego uderzał Konstantin Vassiljev, ale pewnie w bramce zachował się Michał Buchalik, wybijając piłkę na rzut rożny. Po wrzutce z narożnika boiska niecelnie główkował Kamil Wilczek. W 5. minucie szczęścia strzałem z dystansu próbował Bartosz Szeliga. Wisła groźnie zaatakowała chwilę potem. Paweł Brożek zagrał z lewej strony pola karnego do Łukasza Burligi, który nie zdołał jednak skierować piłki do siatki. W 44. minucie powinno być 1-0 dla Piasta. Saša Živec podał do Gerarda Badíi, a pozostawiony bez krycia, uderzył futbolówką w słupek.

W 52. minucie celne trafienie z 16 metrów oddał Dariusz Dudka. Osiem minut później gospodarze zmarnowali doskonałą sytuację. Dobrą indywidualną akcję na prawej flance popisał się Badía, który przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem gospodarzy. W 88. minucie Buchalik po raz kolejny uratował swój zespół przed utratą bramki, broniąc strzał Tomasza Podgórskiego. Kilka minut później prowadzenie Wiśle mógł dać Paweł Brożek, ale piłka po jego strzale odbiła się od Heberta.

Piast Gliwice 0-0 Wisła Kraków

Piast: 91. Alberto Cifuentes – 14. Adrian Klepczyński, 28. Kornel Osyra, 33. Hebert, 19. Piotr Brożek – 26. Bartosz Szeliga (84, 77. Rubén Jurado), 84. Konstantin Vassiljev (68, 20. Łukasz Hanzel), 4. Carles Martínez, 12. Saša Živec, 21. Gerard Badía (79, 17. Tomasz Podgórski) – 10. Kamil Wilczek.

Wisła: 22. Michał Buchalik – 5. Dariusz Dudka, 6. Arkadiusz Głowacki, 26. Richárd Guzmics, 4.Maciej Sadlok – 21. Łukasz Burliga (79, 11. Emmanuel Sarki), 34. Alan Uryga, 9. Rafał Boguski, 18. Semir Štilić, 77. Wilde-Donald Guerrier (84, 14. Mariusz Stępiński) – 23. Paweł Brożek.

żółte kartki: Klepczyński, Hebert, Szeliga – Boguski, Štilić, Uryga, Guzmics, Sadlok.

sędziował: Paweł Gil (Lublin).
widzów: 5450.