Strona główna Piłka nożna Lotto Ekstraklasa T-Mobile Ekstraklasa: Czy Wisła złapie drugi oddech?

T-Mobile Ekstraklasa: Czy Wisła złapie drugi oddech?

0

Już dziś o godz 15:30 w Krakowie mecz Wisły z Górnikiem Łęczna w 16 kolejce T-Mobile Ekstraklasy. Obie drużyny dzieli siedem pozycji w ligowej tabeli, jednak nie oznacza to że nie będzie to mecz ciekawy. W tym sezonie obie drużyny spotkały się już w pierwszej kolejce rozgrywek, w Łęcznej padł wynik 1:1.

Obie drużyny spotykały się już 9 razy na boiskach najwyżej klasy rozgrywkowej. 5 meczów wygrali “Wiślacy” 4 zakończyły się remisem. Jedynym w historii zwycięstwem Górników zakończył się mecz w 2000 roku w ramach III rundy Pucharu Polski, Górnik wygrał ten mecz 2:1

Górnicy z pewnością będą chcieli po raz pierwszy w tym sezonie wygrać na boisku rywala. Zmobilizuje ich też chęć przerwania passy czterech kolejnych meczów bez zwycięctwa. Nie bez znaczenia będzie z pewnością wczorajsze zwycięstwo Ruchu nad Sląskiem które powoduje iż będący w strefie spadkowej zespół z Chorzowa traci jedynie trzy punkty to Górnika Łęczna.

Wisła natomiast gra w tym sezonie bardzo nie równo. Zespół z Krakowa potrafi wywieść trzy pukty z Poznania za mecz z Lechem, jednak już tydzień puźniej stracił punkty w meczu z Ruchem. Będąca w kłopotach finansowych Wisła będzia chciała udowodnić iż potrafi zdobyć komplet punktów na stadionie przy Reymonta 22, gdyż w tym sezonie na osiem meczów u siebie zdołali wygrać tylko dwa.

Wydaje się że obie drużyny w tym meczu zainteresuje jedynie zwycięstwo. Jakim wynikiem zakończy się to spotkanie? Tego dowiemy się już dziś o 15:30