T-ME: Ruch Chorzów przegrywa z Wisłą Kraków

Aktualizacja: 3 lut 2022, 13:45
13 gru 2014, 17:29

Ruch Chorzów przed przerwą zimową nie poprawił swojego fatalnego dorobku. Niebiescy na własnym terenie przegrali z Wisłą Kraków.

Bohaterem sobotniego spotkania Ekstraklasy został Paweł Brożek. Doświadczony napastnik po raz pierwszy na listę strzelców wpisał się w 17. minucie, kiedy to wykorzystał podanie od Rafała Boguskiego i skierował piłkę do pustej bramki. Kilka minut później gospodarze zdołali wyrównać. Po dośrodkowaniu Marka Zieńczuka gola głową strzelił Łukasz Surma i na przerwę piłkarze obydwu drużyn schodzili przy wyniku 1:1.
O zwycięstwie Białej Gwiazdy zadecydowała akcja z 75. minuty. Po bardzo ładnej wymianie do piłki doszedł Brożek i przypieczętował zwycięstwo swojego zespołu.

Ruch Chorzów 1-2 Wisła Kraków
Łukasz Surma 21 – Paweł Brożek 16, 75

Ruch: 21. Krzysztof Kamiński – 15. Martin Konczkowski, 32. Marcin Malinowski, 2. Piotr Stawarczyk, 3. Daniel Dziwniel – 7. Jakub Kowalski, 4.Łukasz Surma, 16. Bartłomiej Babiarz, 10. Filip Starzyński (71, 11. Michał Efir), 5. Marek Zieńczuk (82, 33. Ján Chovanec) – 9. Grzegorz Kuświk (82, 90. Eduards Višņakovs).

Wisła: 22. Michał Buchalik – 21. Łukasz Burliga, 6. Arkadiusz Głowacki, 26.Richárd Guzmics, 4. Maciej Sadlok – 9. Rafał Boguski, 5. Dariusz Dudka, 34. Alan Uryga (64, 14. Mariusz Stępiński), 18. Semir Štilić, 10. Łukasz Garguła (90, 11. Emmanuel Sarki) – 23.Paweł Brożek (90, 29. Tomasz Zając).

żółte kartki: Malinowski – Głowacki, Burliga.

sędziował: Mariusz Złotek (Stalowa Wola).