To nie były zwykłe derby Turynu. Sześć goli i jubileusz Wojciecha Szczęsnego

1 mar 2023, 08:35

Turyn pozostaje biało-czarny, a przynajmniej będzie taki do kolejnego spotkania derbowego pomiędzy Juventusem a Torino. Stara Dama we wtorkowy wieczór pokonała lokalnego rywala 4:2, a 200. mecz w barwach gospodarzy zanotował Wojciech Szczęsny. Na boisku pojawił się równiez Karol Linetty.

Wojciech Szczęsny i Alex Sandro świętują swoje jubileusze

Spotkanie dla polskiego bramkarza zaczęło się jednak niezbyt dobrze. Już w 2. minucie Szczęsny musiał wyjmować futbolówkę z siatki po tym, jak bramkę zdobył Yann Karamoh. Podczas pierwszej połowy reprezentant Polski kapitulować musiał jeszcze raz. Przed przerwą na listę strzelców po stronie gości wpisał się również Antonio Sanabria.

Na szczęście dla kibiców Starej Damy jeszcze częściej futbolówkę do siatki kierowali gospodarze. Po stronie Juventusu do bramki trafiali Jaun Cuadrado, Danilo, Bremer oraz Adrien Rabiot. Ostatecznie mecz derbowy zakończył się wynikiem 4:2 i to kibice Starej Damy mogli rozpocząć świętowanie zwycięstwa nad swoim lokalnym rywalem.

Spotkanie Juventus – Torino było szczególne dla Wojciecha Szczęsnego. Reprezentant Polski rozegrał bowiem swój 200. mecz w barwach turyńskiego klubu. Z Polakiem w składzie Stara Dama wywalczyła trzy mistrzostwa kraju oraz dwa puchary i superpuchary Włoch. Świętował również Alex Sandro, dla którego było to 300. spotkanie w biało-czarnej koszulce.

Na boisku dobrze zaprezentował się również Karol Linetty

Wojciech Szczęsny do Juventusu dołączył jeszcze w lipcu 2017 roku. Wcześniej reprezentował takie kluby jak Arsenal czy AS Roma. Podczas swojej przygody w Turynie 32-latek wpuścił 188 goli. Naszemu bramkarzowi udało się aż 81 razy zachować czyste konto.

Warto dodać, że na boisku był również drugi z Polaków – Karol Linetty. Zawodnik reprezentujący barwy Torino wyszedł w pierwszej jedenastce Byków, ale opuścił boisko na kwadrans przed ostatnim gwizdkiem sędziego. Biało-czerwony miał jedną doskonałą okazję, ale po jego strzale futbolówka uderzyła tylko w poprzeczkę.

Warto odnotować, że na boisku pojawił się również Paul Pogba. Francuz zaliczył pierwszy mecz w Juventusie w sezonie 2022/2023. Dla pomocnika był to ponowny debiut w barwach Starej Damy. Ponadto był to jego pierwszy oficjalny mecz od kwietnia ubiegłego roku.

AC Milan i Inter rozstaną się po 80 latach? Wciąż brak decyzji w sprawie stadionu