Lato i wakacje to idealny okres do tego, aby wyruszyć na wyprawę z rodziną. Być może wykorzystany przez nas w kasyno z bonusem na start bez depozytu da nam dodatkowe środki na wyjazd. W tym roku w związku z koronawirusem być może najlepszym rozwiązaniem będzie wyruszenie na zwiedzanie Polski. Prezentujemy zatem nasze top 5 miejsc w Polsce do odwiedzenia z rodziną.
Słowiński Park Narodowy
Utworzony w 1967 roku Słowiński Park Narodowy to jedno z najbardziej unikalnych tego typu miejsc w Europie, które wpisane zostało przez UNESCO na listę rezerwatów biosfery. Jest to wyjątkowy obszar, który znajduje się nieopodal Łeby. Park słynie przede wszystkim z charakterystycznych wydm o białej barwie piasku. To największy w Europie obszar wędrującego piasku.
Ogromne wrażenie robi wydma Łącka Góra, która osiąga nawet ponad 40 metrów wysokości. W obrębie Parku znajduje się także Wzgórze Rowokół z wieżą obserwacyjną, latarnia morska w Czołpinie, skansen Wsi Słowińskiej w Klukach, jak i Jezioro Łebsko oraz Gardno. Nie można zapomnieć również o samym Bałtyku.
Bieszczady
A może tak rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady? Ta słynna maksyma idealnie sprawdzi się w te wakacje. Bieszczady to bowiem jeden z najbardziej dzikich i naturalnych regionów w Polsce. Będzie on idealny na wakacje z całą rodziną. To przede wszystkim piękne góry z wieloma szlakami o różnym stopniu trudności.
Bieszczady to także Jezioro Solińskie, gdzie można połączyć pływanie łódką z widokiem na pobliskie góry. Dzieci z pewnością będą zachwycone Bieszczadzką Kolejką Leśną. Polecamy również Park Nocnego Nieba, gdzie nocą można oglądać ogrom gwiazd na niebie. W Bieszczadach istnieje wiele stadnin koni, co dla całej rodziny także może być niezłą gratką.
Białowieski Park Narodowy
Kolejny park na naszej liście, gdyż przecież w Bieszczadach także mogliśmy wędrować szlakami po parku narodowym. Zdaniem wielu zagranicznych turystów Białowieski Park Narodowy to jedno z największych dóbr naszego kraju. Utworzony został już w 1932 roku. Znany jest przede wszystkim z bardzo dobrze zachowanych fragmentów Puszczy Białowieskiej, czyli ostatniego na naszym kontynencie lasu pierwotnego. Symbolem parku jest jednak żubr, którego to znajduje się tu największa na świecie populacja. W obrębie parku znajdują się liczne szlaki piesze i rowerowe. Wyprawa do parku może być również świetną okazją do zwiedzenia Podlasia. To między innymi jedyne tatarskie wsie w Polsce czy leżący nieopodal Biebrzański Park Narodowy.
Odkrywanie śląskich podziemi
Górny Śląsk wielu osobom kojarzy się z hutami, kopalniami. Dziś tymczasem większość z nich już nie funkcjonuje, a niektóre ponadto pełnią rolę muzeum. Dlatego też wyprawa na Górny Śląsk może być idealną okazją do zwiedzenia dawnego życia w kopalniach. Na pierwszy plan wysuwa się Kopalnia Guido w Zabrzu. Możliwe jest tutaj zwiedzanie trasy na głębokości 170 i 320 metrów pod ziemią! Ponadto dostępne są dwie specjalne opcje: Mroki Kopalni oraz Szychta Górnicza, dzięki którym można poznać dawne życie górników.
W Tarnowskich Górach z kolei znajduje się dawna kopalnia srebra. Tamtejsza podziemna trasa turystyczna znajduje się 40 metrów pod ziemią. Można przemierzyć blisko 1800 metrów trasy po wyrobiskach sprzed kilkuset lat. Część trasy pokonuje się na łodziach. Jeśli komuś będzie mało, to zawsze może pomyśleć o pobliskiej Sztolni Czarnego Pstrąga z kilkusetmetrową trasą łodziami.
Ponidzie
Ponidzie to kolejna mniej znana perełka, która nazywana jest polską Toskanią. To jedno z najlepszych miejsc do spływów kajakowych. Zwykle rzeka Nida leniwie płynie wśród pięknych pól i lasów. Istnieje tu wiele tras kajakowych dla początkujących i zaawansowanych. W regionie na podróżnych czeka Ciuchcia Express Ponidzie, sporo zabytków, jedne z najlepszych w Polsce lodów z automatu na rynku w Pińczowie.