Strona główna Piłka nożna Europejskie puchary UEFA wszczęła postępowanie wobec Legii.

UEFA wszczęła postępowanie wobec Legii.

0

Komisja Dyscyplinarna UEFA wszczęła postępowanie przeciwko Legii Warszawa za naganne zachowanie kibiców stołecznego klubu.

W czwartek Legia, w ramach rozgrywek Ligi Europy, spotkała się z KSC Lokeren na stadionie rywala. Na boisku przegrała 0:1. Poza murawą doszło jednak do chuligańskich wybryków fanów stołecznego zespołu. Przed, w trakcie i po meczu interweniować musiała policja. W sumie aresztowano 30 kibiców klubu z Warszawy. Powodem było m.in. posiadanie niebezpiecznych przedmiotów, w tym kastetów oraz wtargnięcie do zamkniętej budki z hamburgerami na stadionie.

Sprawą postanowiła zająć się Komisja Dyscyplinarna Europejskiej Unii Piłki Nożnej (UEFA). Kibice z Polski – w jej opinii – wznosili rasistowskie okrzyki, a w trakcie meczu rzucali na boisko race świetlne.

Sprawa zostanie rozpatrzona na posiedzeniu Komisji we wtorek 2 grudnia. Oznacza to, że stołeczny zespół może spodziewać się kary przed ostatnim spotkaniem fazy grupowej LE – 11 grudnia Legia zagra w Warszawie z Trabzonsporem.

UEFA przypomina, że warszawski klub był już karany w trakcie tegorocznych rozgrywek za zachowanie swoich kibiców. Za “niewystarczającą organizację meczu” eliminacji Ligi Europy z FK Aktobe właściciele Legii wpłacili do kasy UEFA 80 tys. euro.

źródło: sport.pl