Strona główna Piłka nożna Lotto Ekstraklasa Walka sąsiadujących ze sobą drużyn w tabeli. Wisła Kraków – GKS Bełchatów.

Walka sąsiadujących ze sobą drużyn w tabeli. Wisła Kraków – GKS Bełchatów.

0

O godzinie 20.00, na stadionie w Krakowie odbędzie się mecz pomiędzy Wisłą a GKS-em Bełchatów. Mecz zapowiada się imponująco, grają ze sobą drużyny z górnej części tabeli, a dodatkowo zajmują miejsca obok siebie. Czy dziś jedna z nich odskoczy na 3 punkty?

Wisła Kraków jak do tej pory z dorobkiem 12 punktów zajmuje 3 miejsce w tabeli. Jej bilans bramkowy to 13:7. Zespół Franciszka Smudy nie zanotował w dotychczasowych 6 kolejkach żadnej porażki. 3 razy wygrał i 3 zremisował. W 2 ostatnich meczach zdobył 6 punktów. W znakomitej formie znajduje się Semir Stilic. Oprócz niego bardzo dobrze prezentują się na bokach obrony Maciej Sadlok i Łukasz Burliga. Dodatkowo w dobrej formie jest defensywny pomocnik Alan Uryga. Czy teraźniejsza, dobra forma Wiślaków wystarczy na Bełchatów?

GKS Bełchatów fenomalnie wystartował w tym sezonie. Beniaminek, tak samo jak Wisła ma na koncie 3 zwycięstwa i 3 remisy. Bilans bramkowy jednak jest już inny, a mianowicie 7:2. Bełchatowianie nie strzelają dużo goli, ale też bardzo mało tracą. W ostatnich dwóch meczach 2 razy zremisowali. Czy dziś uda im się powrócić na zwycięską ścieżkę? Będzie o to bardzo trudno, ponieważ mecz rozgrywają z mocną Wisłą Kraków.

Wisła Kraków – GKS Bełchatów / piątek, 29.08.2014, godzina 20.30

Wisła: Michał Buchalik – Łukasz Burliga, Arkadiusz Głowacki, Dariusz Dudka, Maciej Sadlok – Alan Uryga, Łukasz Garguła, Semir Stilic, Maciej Jankowski, Rafał Boguski – Paweł Brożek

GKS Bełchatów: Arkadiusz Malarz – Adrian Basta, Paweł Baranowski, Błażej Telichowski, Alexis Norambuena – Grzegorz Baran, Patryk Rachwał – Michał Mak, Kamil Poźniak, Mateusz Mak – Bartosz Ślusarski

Sędzia: Bartosz Frankowski (Toruń)

Autor: Kamil Kwiatkowski