[WIDEO] Bundesliga: Świetny mecz Piszczka! Kwadrans pozostałych Polaków

18 lut 2017, 17:17

Borussia Dortmund bardzo pewnie pokonała 3:0 Wolfsburg w spotkaniu w ramach 21. kolejki Bundesligi. Bardzo dobre spotkanie zagrał Łukasz Piszczek, który miał udział przy każdej bramce dla swojej drużyny. W innym spotkaniu Hoffenheim wygrał 1:0 z Darmstadt. 

Przed rozpoczęciem spotkania na Signal Iduna Park byłe władze oraz sztab Borussii Dortmund na oczach kilku tysięcy widzów złożyły podziękowania swojemu byłemu zawodnikowi, Jakubie Błaszczykowskiego za kilka lat gry w barwach wicemistrzów Niemiec.

Potyczkę z Wolfsburgiem dużo lepiej rozpoczęli gospodarze. To oni byli aktywniejsi i raz po raz zagrażali bramce strzeżonej przez Benaglio.

W 20. minucie spotkania po krótko rozegranym rzucie rożnym Dembele dośrodkował piłkę w pole karne, ta jednak po drodze odbija się od jednego z rywali i trafiła w końcu pod nogi Łukasza Piszczka. Reprezentant Polski widząc lepiej ustawionych kolegów z drużyny chciał posłać futbolówkę spod linii końcowej w ich kierunku. Ta jednak trafiła w głowę defensora gości, Brumy i wpadła do bramki.

http://www.dailymotion.com/video/x5ccg3s_goal-hd-borussia-dortmund-1-0-wolfsburg-02-18-2017_sport

Na początku drugiej połowy Łukasz Piszczek już samodzielnie pokonał bramkarza gości. W 48. minucie prawy defensor najlepiej zachował się w polu karnym Wolfsburga i szczupakiem podwyższył prowadzenie.

http://www.dailymotion.com/video/x5cckee_lucasz-pszczek-goal-hd-borussia-dortmund-2-0-wolfsburg-02-18-2017_sport

Jedenaście minut później nasz zawodnik przyłączył się do akcji ofensywnej swojej drużyny i z prawej strony boiska dośrodkował piłkę w pole karne. Tam najwyżej wyskoczył Dembele i strzałem głową ustalił wynik meczu.

Nasz drugi reprezentant, Jakub Błaszczykowski pojawił się na murawie w 75. minucie. Niestety nie zdołał odmienić losów rywalizacji.

Borussia Dortmund 3:0 Wolfsburg 

W innym toczonym równolegle spotkaniu Hoffenheim wygrało 2:0 z Darmstadt. Pierwszą bramkę w 64. minucie zdobył Kramarić. Ten sam zawodnik w doliczonym czasie gry egzekwując rzut karny wpisał się po raz drugi na listę strzelców. Podobnie jak wspomniany wcześniej zawodnik Wolfsburga tak i Eugen Polański również pojawił się na placu gry w 75. minucie.

Jego drużyna jest rewelacją rozgrywek i po 21. kolejkach z dorobkiem 37 punktów plasuje się na 4. miejscu w tabeli Bundesligi.

Hoffenheim 2:0 Darmstadt

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA