Wisła udanie rozpoczyna sezon przygotowawczy

Aktualizacja: 3 lut 2022, 13:44
21 sty 2015, 14:46

Wisła Kraków podejmowała dzisiaj na własnym stadionie, boisku w Myślenicach, Piast Gliwice.

Obie drużyny dopiero zaczynają okres przygotowawczy, więc śmiało można stwierdzić, że nie wynik był najważniejszy w dzisiejszym spotkaniu. Zarówno trener Wisły jak i Piasta Gliwice w ciągu meczu dokonali wielu zmian aby przećwiczyć niektóre zagrania taktyczne zespołów. Wisła okazała się dzisiaj drużyną lepszą i pokonała Piast 2:0, autorami bramek był Łukasz Garguła z rzutu wolnego oraz Łukasz Burliga, który wykończył bardzo ładną kombinacyjną akcję całego zespołu.

Niewątpliwie największym wygranym dzisiejszego sparingu jest Piotr Żemło, młody obrońca, który do tej pory zasłynął tylko z miana najgorszego w historii zawodnika w grze FIFA, dzisiejszy pojedynek możne uznać za udany! Trener Franciszek Smuda, był bardzo zadowolony z jego postawy i pozwolił swojemu podopiecznemu rozegrać całe 90 minut.

Piast natomiast zagrał dzisiaj obie połowy dwoma jedenastkami co owocowało wieloma stratami i nieporozumieniami między zawodnikami.

Wisła Kraków 2:0(0:0) Piast Gliwice

bramki: Ł. Garguła, Ł. Burliga (a. M.Stępiński)