Polak Mistrzem Świata! Wojciech Szewczyk najlepszy w bilard 10 bil

4 kwi 2022, 17:01

Przedwczoraj polski bilardzista zapisał się złotymi zgłoskami w annałach globalnych rozgrywek. Wojciech Szewczyk został mistrzem świata w bilard 10 bil podczas turnieju Predator World 10-Ball Championship, rozgrywanego w Las Vegas.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Wojciech Szewczyk z tytułem mistrza świata w bilardzie 10 bil

28-latek to pierwszy Polak, który sięgnął po złoto mistrzostw świata w odmianie 10 bil (tzw. dziesiątka). Mieszkający w Warszawie zawodnik Bilardo.pl Dekada Sosnowiec to utytułowany, młody człowiek, który zgarniał trofea nie tylko na krajowym podwórku, ale przede wszystkim na Starym Kontynencie. Jednak o sukcesie sprzed dwóch dni Wojciech Szewczyk dotychczas tylko marzył.

Droga do tytułu czempiona była trudna, ponieważ Szewczyk musiał pokonać aż ośmiu wymagających przeciwników. Najtrudniejszą rywalizację Polak przeszedł na etapie ćwierćfinału, gdzie Polak zmierzył się z Filipińczykiem Geronimo. Półfinałowy pojedynek też był naładowany dramaturgią z happy endem dla polskiego bilardzisty.

W finale przeciwko Tavezowi z Peru byliśmy świadkami kilku interesujących zwrotów akcji, które ostatecznie doprowadziły naszego rodaka na szczyt w odmianie 10 bil. Oczy Szewczyka zaszkliły się ze wzruszenia. Tak, proszę państwa! Mamy mistrza świata!

Wojciech Szewczyk w bieżącym sezonie spisuje się rewelacyjnie. Miesiąc temu wywalczył tytuł wicemistrza Europy, zajął także trzecią lokatę w rozgrywkach Pucharu Europy. Teraz może pochwalić się medalem mistrzostw świata z najcenniejszego kruszcu. Brawo! Gratulujemy!