Wstrząs sejsmiczny na południu Włoch. Mecz Napoli – Real niezagrożony

3 paź 2023, 10:11

W poniedziałkowy wieczór okolice Neapolu nawiedziło drugie największe trzęsienie ziemi w ciągu 40 ostatnich lat. Do wstrząsu sejsmicznego o sile 4 stopni w skali Richtera doszło na obszarze kaldery superwulkanu na Polach Flegrejskich.  Nie zagraża to jednak rozegraniu spotkania SSC Napoli – Real Madryt, które będzie miało miejsce na stadionie Diego Maradony.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Wstrząsy w okolicach Neapolu. Nie wpłynie to na Ligę Mistrzów

Poniedziałkowe wstrząsy były odczuwalne w dużej części Neapolu. Według włoskich mediów niepokój mogli poczuć szczególnie mieszkańcy takich dzielnic jak m.in. Bagnoli, Pianura, Agnano, Fuorigrotta, Vomero, Aranella, Rione Alto. Samo trzęsienie nie wywołało większych szkód.

W mediach społecznościowych pojawiły się jednak zdjęcia i nagrania wideo, które pokazując pęknięte ściany budynków oraz odpadnięte fragmenty tynku. Szczególnie dużo materiałów pochodzi z dzielnicy Angano, gdzie wstrząsy miały być najbardziej odczuwalne. To drugie największe trzęsienie ziemi w tym regionie w ostatnich 40 latach. Nieco mocniejsze ruchy sejsmiczne pojawiły się w okolicach Neapolu przed tygodniem.

Włoskie media informują, że poniedziałkowe wydarzenia na szczęście nie wpłyną na organizację meczu SSC Napoli – Real Madryt, który we wtorkowy wieczór zostanie rozegrany na stadionie Diego Maradony. Spotkanie drugiej kolejki grupy C zaplanowano na godzinę 21.00.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Napoli – Real Madryt (03.10): Zakłady, Typy, Zapowiedź. Napoli w końcu pokona Królewskich?

 

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA