Wygrana Górnika w sparingu z Polonią!

Aktualizacja: 3 lut 2022, 13:43
24 sty 2015, 13:05

Górnik Łęczna pokonał trzecioligową Polonię Warszawa 4:1 (2:1)

Mecz na Arenie Lublin dobrze rozpoczęły Czarne Koszule i już w 17 minucie objęły prowadzenie po strzale Aleksandra Giczela. Jednak już po chwili wyrównał Miroslav Bożok. Łęcznianie poszli za ciosem i bramkę na 2:1 zdobył Tomasz Nowak. W przerwie trener Polonii wymienił cały skład, w Górniku też doszło do kilku zmian. Na boisku pojawił się m.in Piotr Okuniewicz. Po przerwie wyraźnie przeważał klub z Łęcznej i udokumentował to dwiema bramkami. Najpierw w 78 minucie gola zdobył Maciej Szmatiuk, który wszedł 3 minuty wcześniej na boisko. A następnie w 87 minucie bramkę zdobył Piotr Okuniewicz po podaniu Tanczyka. Wynik nie uległ już zmianie i to Górnik Łęczna mógł cieszyć się z wysokiego zwycięstwa nad Polonią.

Już w poniedziałek drużyna Górnika wyjeżdża na zgrupowanie do Turcji, gdzie rozegra cztery mecze kontrolne.

Górnik Łęczna – Polonia Warszawa 4-1 (2-1)
Miroslav Božok 28, Tomasz Nowak 40, Maciej Szmatiuk 78, Piotr Okuniewicz 87 – Aleksander Giczela 17

Górnik: Silvio Rodić (70 Paweł Socha) – Paweł Sasin (46 Łukasz Mierzejewski), Lukas Bielak (75 Maciej Szmatiuk), Tomislav Bozič, Patrik Mraz (65 Wojciech Kalinowski)- Grzegorz Bonin (60 Sebastian Szałachowski), Filip Burkhardt (60 Veljko Nikitović), Tomasz Nowak (65 Radosław Pruchnik), Josu, Miroslav Božok (65 Volodymyr Tanczyk ) – Shpetim Hasani (46 Piotr Okuniewicz)

Polonia: I połowa: Michał Brudnicki – Andrzej Krajewski, Piotr Augustyniak, Grzegorz Janiszewski, Kamil Tomas, Jan Dzwigała, Krzysztof Możdżonek, Aleksander Giczela, Aleksander Tomaszewski, Igor Jaszczak, Adam Czerkas

II połowa: Łukasz Mariak, Grzegorz Wojdyga, Marcin Bochenek, Tihon Szewcow, Krystian Pieczara, Grzegorz Arłukowicz, Igor Sadała, Marcin Kluska, Marcin Kruczyk, Michał Zapaśnik, Sebastian Lewandowski