Wygrana Romy, ale Szczęsny bez czystego konta

4 lis 2015, 22:31

W pierwszej rewanżowej kolejce Ligi Mistrzów AS Roma pokonał na swoim boisku Bayer Leverkusen 3:2 i awansowała na 2. miejsce w grupie, za FC Barceloną.

Zanim Sergey Karasev rozpoczął gwizdkiem mecz Romy z Bayerem, oba zespoły były bardzo zmotywowane by osiągnąć dziś korzystny rezultat. W ekipie z południa Europy było niemal pewne, że zobaczymy polskiego bramkarza Wojciech Szczęsnego. Włosi po 3. kolejkach zajmowali ostatnie miejsce z dorobkiem dwóch punktów zdobytych w tej edycji Ligi Mistrzów. Ich rywale byli w odmiennej sytuacji, bowiem dotychczas zgromadzili 4. punkty i byli są na miejscu premiującym do awansu do kolejnej fazy Champions League. Jednak minimalna różnica punktowa sprawiła, że jedno spotkanie mogło zmienić kolejność w tabeli. W pierwszym meczu między dwoma ekipami padł „hokejowy” wynik 4:4.

Pierwsza połowa rozpoczęła się fenomenalnie dla gospodarzy, którzy już w 2. minucie objęli prowadzenie po golu Mohameda Salaha. Mecz był dość wyrównany, lecz optyczną przewagę mieli zawodnicy AS Roma. Za niecałe pół godziny, w 29. minucie na 2:0 podwyższył asystent przy pierwszym golu, Bośniak Edin Dżeko. Do końca tej partii meczu wynik nie uległ zmianie, a nasz rodak dwukrotnie był zmuszany do interwencji, jednak zachował czyste konto.

Druga połowa to prawdziwa przemiana Bayeru Leverkusen. Dwa szybkie ciosy zadane przez Niemców. Pierwszy w 46. minucie przez Admira Mehmediego, a drugi w 51. minucie przez Chicharito. Przy obu bramkach nasz goalkeeper miał szansę na skuteczniejszą interwencję. W 59. minucie uchronił jednak swój zespół przed utratą bramki, poprzez znakomitą paradę po strzale zdobywcy pierwszego gola dla Leverkusen, Admira Mehmediego. Od samego początku drugiej części zawodnicy Bayeru zagrali agresywniej, co przełożyło się na zdobyte bramki oraz przewagę w kontroli nad meczem. Gdy to niemieccy gracze byli bliżej zdobycie zwycięskiego gola, w 79. minucie pan Sergey Karasev czerwoną kartką ukarał Omera Topraka i wskazał na „wapno”. Z 11 metrów nie pomylił się Miralem Pjanić, dając swojej ekipie prowadzenie. W ostatniej minucie doliczonego czasu gry, nasz reprezentant został ukarany za opóźnianie gry. Do końca wynik pozostał już bez zmian.

AS Roma- Bayer Leverkusen 3:2 (2’Salah, 29’Dżeko, 79’Pjanic(k)/ 46’Mehmedi, 51’Chicharito)