Matty Cash z golem i asystą! Polak szykuje formę na baraże MŚ

11 mar 2022, 10:13

Aston Villa pokonała na wyjeździe Leeds United w meczu 30. kolejki Premier League. Goście wygrali 3 do 0, a istotną rolę w całym spotkaniu odegrał Matty Cash. Polak trafił do bramki rywali i asystował przy golu Philippe Coutinho.

lvbet bonus

Matty Cash zagrał 90 minut, Klich tylko 29

Piłkarze Leeds United liczyli na przełamanie, które pozwoliłoby im złapać nieco oddechu i nabrać większego dystansu do strefy spadkowej. Niestety plan się nie powiódł i sytuacja tej drużyny nie rysuje się w kolorowych barwach. W drużynie gospodarzy w 67. minucie pojawił się Mateusz Klich, ale niestety jego wejście nie zmieniło obrazu gry.

Zdecydowanie inny nastrój po ostatnim gwizdku towarzyszył Cashowi, który jeszcze w pierwszej połowie zaliczył asystę przy golu Coutinho na 1-0, a w 65. minucie sam wpisał się na listę strzelców.

Prawy obrońca reprezentacji Polski bardzo dobrze odnalazł się w polu karnym, gdzie przyjął piłkę po dośrodkowaniu Ingsa, a następnie oszukał obrońcę i oddał silny strzał z bliskiej odległości. Bramkarz nie zdążył właściwie zareagować i piłka przeleciała pod jego lewą ręką.

Mistrzowska forma polskiego obrońcy

Matty Cash jest ostatnio w bardzo dobrej dyspozycji. W sześciu ostatnich spotkaniach ligowych dwukrotnie udało mu się znaleźć drogę do bramki i trzykrotnie asystować kolegom. Wcześniej był zaangażowany w strzelenie tylko 3 bramek w aż 49 występach.

Jego forma to bardzo dobry prognostyk przed meczem reprezentacji, która 29 marca zagra ze Szwecją lub Czechami o awans na Mistrzostwa Świata w Katarze.

Warto jeszcze przypomnieć, że w ostatnim zimowym oknie transferowym Cash był łączony z Atletico Madryt. Jeśli utrzyma swoją formę i dobrze zaprezentuje się na arenie międzynarodowej, będzie miał dużą szansę na trafienie do większego klubu.