Wysoka wygrana Ruchu!

Aktualizacja: 3 lut 2022, 13:49
9 lis 2014, 17:24

Ruch Chorzów po dobrym meczu pokonał na własnym boisku Jagiellonię Białystok 5:2!

Dobry mecz oglądaliśmy dziś w Chorzowie. Inicjatywę na początku miała Jagiellonia. Co potwierdziła w 18 minucie, golem Romańczuka, który wykorzystał podanie Tuszyńskiego. Mecz układał się dobrze dla Białostoczan do momentu gdy rzut karny wykorzystał Filip Starzyński.

Bramka z karnego dała impuls do gry i nakręciła Ruch. W 41 minucie fantastycznie z powietrza uderzył Kowalski i dał prowadzenie gospodarzom. Przed końcowym gwizdkiem bramkę do szatni zdobył niezawodny Grzegorz Kuświk.

Druga połowa zaczęła się spokojnie. Wszystko zmieniło wejście na boisko Michała Efira, który po kilku minutach pobytu na boisku zdobył bramkę. Kilka minut później asystował przy drugiej bramce Kuświka. Ruch nie miał litości dla gości. Jagiellonię było stać jedynie na honorowe trafienie Tuszyńskiego, który wykorzystał podani Romańczuka.

Ruch Chorzów 5:2 Jagiellonia Białystok (Starzyński k. 31′, Kowalski 41′, Kuświk 45+2′, Efir 77′, Kuświk 79′ – Romańczuk 18′, Tuszyński 81′)