Wysokie zwycięstwo lubinian!

Aktualizacja: 3 lut 2022, 12:45
22 kwi 2016, 19:40

Piłkarze Piotra Stokowca odnieśli pierwsze zwycięstwo w grupie mistrzowskiej. Po dwóch porażkach KGHM Zagłębie Lubin pokonało u siebie chorzowski Ruch 4:1.

Już od pierwszej minuty piłkarze obu drużyn dali do zrozumienia, że w tym meczu może paść sporo bramek. Lekką przewagę z początku wyrobili sobie gospodarze, ale żadnej okazji nie potrafili wykorzystać. Pierwszego gola kibice zgromadzeni przy Marii Skłodowskiej-Curie zobaczyli w 28. minucie. Na niekorzyść dla miejscowych bramkę zdobył Koj. Obrońca Ruchu wykorzystał zamieszanie w polu karnym i z bliskiej odległości wpakował piłkę do siatki. Na odpowiedź “Miedziowych” nie trzeba było długo czekać – na listę strzelców w 37. minucie wpisał się Piątek, a asystę przy jego trafieniu zanotował Starzyński. Pierwsza połowa zakończyła się remisem 1:1.

Drugą część spotkania podopieczni Piotra Stokowca zaczęli z wysokiego C. Niespełna pięć minut od wznowienia gry ze środka boiska piłkę za plecy Putnocky’ego posłał Woźniak. Warto podkreślić, iż 25-latek otrzymał świetne podanie od Starzyńskiego. Kilka minut później lubinianie odskoczyli rywalom na różnicę dwóch bramek. Po dośrodkowaniu w pole karne Oleksy skierował nieszczęśliwie futbolówkę do własnej bramki. W 62. minucie po raz kolejny dał o sobie znać Starzyński. Tym razem uderzał z rzutu wolnego, a piłka minimalnie minęła słupek. Ruch miał doskonałą sytuację, aby strzelić bramkę kontaktową – po faulu Polacka w polu karnym, Niebiescy mieli rzut karny. Jednak Stępiński przegrał pojedynek z Polackiem, który świetnie go wyczuł. Jak mówi słynne piłkarskie przysłowie – niewykorzystane sytuacje się mszczą. Tak było i tym razem, gdyż kilka minut po niewykorzystanej “11” na 4:1 podwyższył Piątek. Wynik spotkania już nie uległ zmianie i piłkarze Piotra Stokowca, po podziale tabeli Ekstraklasy, mogli się cieszyć z pierwszych trzech punktów.

KHGM Zagłebie Lubin – Ruch Chorzów 4:1 (1:1)
38′ Piątek, 50′ Woźniak, 55′ Oleksy (samobójcza), 74′ Piątek – 29′ Koj

żółte kartki: Polacek, Papadopulos – Lipski

Zagłębie Lubin: Polacek – Todorowski, Guldan, Dąbrowski, Tosik – Kubicki, Ł. Piątek, Woźniak, Starzyński (84′ Jagiełło), Janoszka (80′ Błąd) – K. Piątek
Ruch Chorzów: Putnocky – Konczkowski, Koj, Cichocki, Oleksy – Podgórski (75′ Efir), Hanzel, Surma, Lipski, Moneta – Stępiński