Zabójcza końcówka Ślaska!

Aktualizacja: 3 lut 2022, 13:54
23 sie 2014, 22:30

W meczu kończącym sobotnią serię spotkań 6. kolejki T-Mobile Ekstraklasy Jagiellonia na własnym stadionie przegrał 1:3 ze Śląskiem Wrocław, mimo iż w 85 min był remis.

Początkowe minuty spotkania bez większych emocji, minimalna przewaga Śląska, który miał kilka okazji, ale znakomicie w bramce spisywał się Słowik. Na pierwszą bramkę trzeba było poczekać do 22 min. kiedy to Piątkowski uderzając z ostrego kąta kompletnie zaskoczył Pawełka i piłka wpadła do siatki.  Do przerwy wynik nie uległ zmianie i to gospodarze schodzili do szatni w lepszych humorach.

W drugiej połowie bardzo wyrównana gra, niewiele okazji i sporo niedokładności. Jagiellonia kontrolowała przebieg meczu.

Przełomowym momentem spotkania była 61 min. kiedy to Paixao wyszedł sam na sam z bramkarzem gospodarzy. Słownik faulował gracza Śląska w rezultacie czego obejrzał czerwoną kartkę, a sędzia podyktował rzut karny. Pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Sebastian Mila.

Po wywaleniu z boiska Słowika na bramkę wszedł Bartłomiej Drągowski i mimo iż nie obronił karnego to dalej spisywał się fenomenalnie. Jednak w 86 min. nie miał nic do powiedzenia. Droppa uderzył na bramkę obok bezradnego goalkeepera. Trzy minuty później rywali dobił Ostrowski, ustalając wynik spotkania na 1:3.

Kluczowym momentem meczu była czerwona bramka dla Słowika, po której Jaga musiał radzić sobie w 10. Gospodarze przegrali swój trzeci mecz z rzędu.

Jagiellonia Białystok – Śląsk Wrocław 1:3 (1:0)
1:0 – Mateusz Piątkowski 23′
1:1 – Sebastian Mila (k.) 65′
1:2 – Lukas Droppa 85′
1:3 – Krzysztof Ostrowski 89′

Składy:

Jagiellonia Białystok: Jakub Słowik – Adam Waszkiewicz, Martin Baran, Michał Pazdan, Radosław Jasiński, Rafał Grzyb, Taras Romanczuk (64′ Bartłomiej Drągowski), Przemysław Frankowski (70′ Marek Wasiluk), Mateusz Piątkowski, Maciej Gajos (90 +4′ Karol Świderski), Patryk Tuszyński.

Śląsk Wrocław: Mariusz Pawełek – Paweł Zieliński, Piotr Celeban, Tomasz Hołota, Dudu Paraiba, Lukas Droppa (86′ Tom Hateley), Sebastian Mila, Mateusz Machaj, Krzysztof Danielewicz (88′ Juan Calahorro), Robert Pich (73′ Krzysztof Ostrowski), Flavio Paixao.

Czerwona kartka: Jakub Słowik /62′ – za faul/ (Jagiellonia).