Zawisza dołącza do Bełchatowa i opuszcza Ekstraklasę!

Aktualizacja: 3 lut 2022, 13:33
5 cze 2015, 22:25

Zawisza Bydgoszcz przegrała w Chorzowie z miejscowym Ruchem i spadła z T-Mobile Ekstraklasa! W swoim ostatnim meczu w najwyższej klasie rozgrywkowej podopieczni Mariusza Rumaka ulegli 3:2.

Początek spotkania jak to przystało na grupę spadkową T-Mobile Ekstraklasy był delikatnie mówiąc nieciekawy. Pierwszą klarowną i od razu zamienioną na bramkę okazję wykorzystali gospodarze. W 33. minucie strzał oddawał Zieńczuk, źle interweniował Sandomierski, a futbolówkę do bramki wbił Gigołajew.

Nadzieję Bydgoszczan odżyły zaraz po wznowieniu gry. W 46. minucie z lewego skrzydła  dośrodkowywał Cristian Pulhac, a z kilku metrów formalności dopełnił Josip Barisić.

Niestety podopieczni Mariusza Rumaka nadzieją żyli bardzo krótko. Już 10 minut później bezmyślnie w polu karnych zachowali się obrońcy Zawiszy, którzy przewrócili Gigołajewa, a problemów z umieszczeniem piłki w bramce z 11. metrów nie miał Filip Starzyński.

Jakiekolwiek nadzieję kibiców gości na 20 minut przed końcem zabił zapomniany już przez wielu kibiców Łotysz, Eduards Visnakovs. Z rzutu wolnego wrzucał Filip Starzyński, a rosły napastnik pokonał bezradnego Sandomierskiego.

Na 10 minut przed końcem meczu malutkie nadzieje przywrócił jeszcze najlepszy w ekipie gości Kamil Drygas, który główkował na bramkę Ruchu, a Matus Putnocky nie miał nic do powiedzenia.

Koniec końców spotkanie zakończyło się wynikiem 3:2 co oznacza utrzymanie Ruchu i spadek do 1. ligi Zawiszy Bydgoszcz!