Zbigniew Boniek zabrał głos po porażce U-21

10 wrz 2014, 09:45

Prezes Polskiego Związku Piłki nożnej odniósł się do wczorajszej porażki kadry U-21 Marcina Dorny.
– Trzeba uczciwie przyznać, że Grecja była dzisiaj od nas zdecydowanie lepsza. Nie udało nam się zakwalifikować do mistrzostw i chłopcy są załamani. Ale jestem pewny, że tylko chwilowo – mówi Boniek.

Porażka z Grecją była bardzo pechową, o czym powiedział także trener Dorna: Zadanie, jakie przed sobą postawiliśmy, czyli awans do baraży, nie zostało wykonane. Zabrakło do tego detali – jednej decyzji, pięciu minut, pół metra… .

Istotnie. Grecy strzelali bramki w 88. i 93. minucie meczu, a w 85′ Kacper Przybyłko po minięciu bramkarza miał piłkę meczową, jednak trafił w boczną siatkę. Na dodatek Szwecja, która remisowała z Turcją 3:3, strzeliła gola w 95′ czym zepchnęła nas na trzecie miejsce w grupie.