Zespół Mierzejewskiego żegna się z Ligą Mistrzów porażką

4 maj 2016, 20:55

Al-Nassr w ostatnim meczu fazy grupowej Azjatyckiej Ligi Mistrzów uległ u siebie z liderem tabeli B Zob Ahan 0:3. Klub Adriana Mierzejewskiego zakończył rywalizację na trzecim miejscu.

O tym, że Al-Nassr nie awansuje do 1/8 finału było wiadomo jeszcze przed dzisiejszym starciem z Zob Ahan. Nawet w przypadku zwycięstwa Al-Nassr pozostałby na trzeciej lokacie, gdyż klub z Arabii Saudyjskiej ma niekorzystny wzajemny bilans z drugim w tabeli katarskim Lekhwiya.

Losy dzisiejszego meczu rozstrzygnęły się już w pierwszej połowie. Najpierw w 30. minucie wynik spotkania otworzył Pehlevan, a tuż przed przerwą na 2:0 podwyższył z rzutu karnego Hasanzadeh. Końcowy wynik – 3:0 – ustalił pod koniec meczu Beikzadeh. Całe spotkanie w barwach gospodarzy rozegrał Mierzejewski.

Polski pomocnik oraz jego koledzy z zespołu z pewnością lepiej wyobrażali sobie aktualny sezon. Przygodę z Ligą Mistrzów zakończyli na fazie grupowej, a w lidze plasują się obecnie na 8. pozycji.

Azjatycka Liga Mistrzów, faza grupowa, 6. kolejka
Al-Nassr – Zob Ahan 0:3 (0:2)
30′ Pahlevan, 42′ Hasanzadeh, 87′ Beikzadeh