Zwycięski remis Ruchu Chorzów wywalczony w ostatniej minucie!

Aktualizacja: 8 sie 2014, 01:08
7 sie 2014, 20:31

Po emocjonującym meczu, Ruch Chorzów zremisował na wyjeździe z duńskim Esbjerg fB 2-2 (pierwszy mecz 0-0) i awansował do IV rundy eliminacji Ligi Europejskiej!

Chorzowianie zaczęli mecz bardzo dobrze wywalczając w 12. minucie rzut karny po ręce zawodnika duńskiej drużyny. Filipe Starzynski pewnym strzałem dał prowadzenie drużynie ze Śląska. Po bramce na 0-1 zawodnicy Esbjerg rozpoczęli zmasowany atak, pragnąc jak najszybciej zdobyć gola kontaktowego. W 29 minucie po szczęśliwym strzale, Casper Nielsen wyrównał stan meczu na 1:1.

Po przerwie napór gospodarzy wzrastał z każdą kolejną minutą, ale Ruch skutecznie odpierał ataki i odwdzięczał się groźnymi kontrami. Na szczególną pochwałę zasługuje bramkarz Ruchu – Krzysztof Kamiński, który swoimi interwencjami uchronił Chorzowian od straty gola. Niestety drużyna z Danii zdołała przełamać obronę w 85. minucie i na chwilę wyrzuć Niebieskich z europejskich pucharów. W momencie gdy niektórzy kibice “niebieskich” tracili nadzieje, w ostatniej minucie doliczonego czasu, piłkę do bramki gospodarzy skierował Lukasz Surma, który pewnym strzałem pokonał bramkarza rywali i dał awans do czwartej rundy eliminacyjnej

Gratulujemy Ruchowi i życzymy powodzenia w kolejnej rundzie. Losowanie par odbędzie się w piątek o godzinie 13. Jest to największy sukces Ruchu w historii Ligi Europejskiej.