Arka zaczyna sezon od trzech punktów

Aktualizacja: 3 lut 2022, 11:55
16 lip 2017, 17:35

Piłkarze gdyńskiej Arki okazali się lepsi na własnym stadionie od Śląska Wrocław pokonując ich 2-0 w meczu 1.kolejki Lotto Ekstraklasy sezonu 2017/18. Bramki dla zespołu z Trójmiasta zdobywali Patryk Kun i Michał Nalepa.

Gospodarze z wysokiego ,,C” rozpoczęli to spotkanie. Już w 1.minucie groźnym strzałem z linii pola karnego popisał się Grzegorz Piesio, ale świetnym refleksem wykazał się Jakub Wrąbel. W 18. minucie ,,Arkowcy” oddali kolejny groźny strzał z dystansu, tym razem bramkarza gości do interwencji zmusił Yannick Sambea Kakoko.

Pierwsza połowa nie dostarczyła widzom wielu emocji. Mało było podbramkowych sytuacji, lekką przewagę mieli gospodarze, a ze strony gości najlepszą szansę miał Jakub Kosecki, który w 40. minucie uderzył obok bramki strzeżonej przez Pavelsa Steinborsa.

Druga odsłona spotkania rozpoczęła się od okazji podbramkowych z obu stron. Najpierw na bramkę Arki uderzał Arkadiusz Piech, ale jego strzał w środek bramki nie mógł zaskoczyć Steinborsa, a chwilę później doskonałą szansę dla gospodarzy zmarnował Rafał Siemaszko.

Arka objęła prowadzenie w 70. minucie meczu. Dośrodkowanie Adama Marciniaka z lewej strony boiska wykorzystał Patryk Kun, który strzałem głową nie dał szans Jakubowi Wrąblowi. Golkiper gości stał jak wryty przy golu na 1-0. Osiem minut później wynik po kontrze podwyższył Michał Nalepa. Indywidualny rajd na bramkę Wrąbla zakończył się minięciem młodzieżowego reprezentanta Polski i wpakowaniem piłki do siatki.

Arka Gdynia po wygraniu SUperpucharu Polski nie zwalnia tempa i pokonuje Śląska Wrocław. ,,Arkowcy” następny mecz rozegrają z Sandecją w Nowym Sączu, zaś wrocławianie zagrają derbowe spotkanie w Lubinie z Zagłębiem.