Bayern powiększa przewagę. Cały mecz Lewandowskiego

19 mar 2017, 19:26

Bayern Monachium powiększył swoją przewagę w ligowej tabeli do 13 punktów nad drugim RB Lipsk. Bawarczycy dzisiaj okazali się lepsi od Borussii Moenchengladbach, wygrywając na ich terenie 1-0 po golu Thomasa Mullera.

Goście dyktowali tempo meczu i stwarzali sobie więcej sytuacji. W 25. minucie okazję miał Robert Lewandowski, lecz jego strzał został obroniony przez golkipera gospodarzy. Wyborną szansę na otworzenie wyniku spotkania miał w 42. minucie Arjen Robben, lecz piłka po jego uderzeniu zatrzymała się na lewym słupku bramki strzeżonej przez Yanna Sommera.

Bayern prowadzenie objął w 63. minucie. Thiago Alcantara zagrał piłkę w pole karne, gdzie dobrze ustawiony był Thomas Muller. Niemiec znalazł sposób na pokonanie Yanna Sommera i sprytnym strzałem lewą nogą umieścił piłkę w siatce.

Po przerwie na reprezentację Bayern zagra na Allianz Arenie z zespołem Augsburga i będzie to szansa, by postawić kolejny krok na drodze po tytuł mistrzowski. Dla Borussii Moenchengladbach była to czwarta porażka na własnym stadionie w tym sezonie.

Borussia Moenchengladbach – Bayern Monachium 0:1 (0:0)

0:1 Muller 63′