Cały mecz Błaszczykowskiego,ale Wolfsburg przegrywa

24 lut 2017, 22:31

Drużyna Wolfsburga, której barw broni Jakub Błaszczykowski poległa w inauguracyjnym spotkaniu 22. kolejki niemieckiej Bundesligi na własnym stadionie 1-2 z Werderem Brema. Nasz rodak zagrał pełne 90 minut.

Wszystkie bramki padły w ciągu pierwszych dziewiętnastu minut. Wynik meczu w 10. minucie otworzył Serge Gnabry, który mocnym strzałem pokonał bramkarza gospodarzy Diego Benaglio. Niemcowi bardzo przy tym pomógł rykoszet od obrońcy Wolfsburga. Osiem minut później goście podwyższyli prowadzenie. Gola ponownie zdobył Gnabry. Tym razem świetnie odnalazł się w polu karnym po dośrodkowaniu z rzutu wolnego.

Kontaktową bramkę zespół z Wolfsburga strzelił zaledwie po chwili. Walkę w powietrzu po dośrodkowaniu z rzutu rożnego wygrał Daniel Didavi, a piłkę do siatki wepchnął klatką piersiową jego kolega z zespołu – Borja Mayoral. Dla młodego Hiszpana to drugie trafienie w tym sezonie.

Stroną przeważającą bez wątpienia była drużyna Wolfsburga. Podopieczni Valeriego Ismaela stworzyli sobie zdecydowanie więcej okazji bramkowych oraz mieli dużo większe posiadanie piłki. Druga połowa to dominacja ,,Wilków”. Wystarczy tylko powiedzieć, że pierwszą poważną sytuację bramkową goście stworzyli sobie dopiero w 88. minucie.

Dla Werderu to ważne zwycięstwo, które oddala ich od strefy spadkowej, a także zrównali się punktami z Wolfsburgiem, dla którego dzisiejsza porażka jest już 4 w pięciu ostatnich meczach.

Vfl Wolfsburg – Werder Brema 1:2(1:2)

0:1 Gnabry 10′

0:2 Gnabry 18′

1:2 Mayoral 19′