Dolcan rozgromił Zawiszę i zasiadł na fotelu lidera I ligi!

11 paź 2015, 16:49

Dolcan Ząbki pokonał na gorącym terenie w Bydgoszczy Zawiszę i został nowym liderem pierwszej ligi! W meczu na szczycie zdecydowaną przewagę mieli przyjezdni i udokumentowali to oni dwoma trafieniami w pierwszej połowie i jednym pod koniec spotkania.

Przed 12. kolejką I ligi Zawisza Bydgoszcz i Dolcan Ząbki zajmowały odpowiednio pierwsze i drugie miejsce w tabeli. Bez zbytniej przesady można było więc powiedzieć, że w niedzielę o godzinie 15 w Bydgoszczy rozpoczynał się mecz kolejki. Zwycięzca rywalizacji mógł wygodnie zasiąść na fotelu lidera zaplecza Ekstraklasy.

Pierwszą dobrą sytuację mieli goście. Dwóch obrońców Zawiszy ograł Świerblewski, ale ostatecznie jego strzał był niecelny. Gospodarze także mieli swoją szansę, ale Smektała nie zaskoczył obrońców i bramkarza Dolcanu. Między 36 a 38 minutą mieliśmy dwie akcje, które wstrząsnęły gospodarzy. Najpierw Wełnicki źle podawał głową do bramkarza, Węglarz nie przejął piłki, a do pustej bramki skierował ją Tarnowski. W kolejnej sytuacji fatalny błąd po raz kolejny zanotował Wełnicki i Świerblewski podwyższył bez problemu na 2-0. Swoje sytuacje mieli jeszcze Petasz (Dolcan) i Smektała (Zawisza), ale do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

Tuż po wznowieniu Dolcan mógł prowadzić już trzema bramkami, ale tylko Jakubik wie jak zmarnował doskonałą okazję. W 57. minucie trochę zrehabilitował się Węglarz, dzięki któremu nadal na tablicy widniał wynik 0-2. Zawisza przejął inicjatywę, ale defensywa gości była świetnie zorganizowana i nie pozwalała na wiele podopiecznym Macieja Bartoszka. 11 minut przed końcowym gwizdkiem wprowadzony po przerwie Panayotov miał świetną okazję na kontaktowe trafienie, ale minimalnie chybił. Gospodarzy dobił tuż przed końcem Matuszek, który wykorzystał sparowany strzał Bajdura.