El. MŚ: Występy piłkarzy z LOTTO Ekstraklasy w reprezentacjach!

Aktualizacja: 3 lut 2022, 11:39
3 wrz 2017, 01:46

Sobota była kolejnym dniem, kiedy to mogliśmy śledzić poczynania europejskich reprezentacji w meczach eliminacji do przyszłorocznych mistrzostwa świata! Wśród zawodników biegających na murawach można było dostrzec również przedstawicieli LOTTO Ekstraklasy!

Pomocnik Wisły Płock, Giorgi Merebaszwili pojawił się na placu gry dopiero w 86. minucie zmieniając Giorgiego Kwilitaię. Drużyna 31-latka zremisowała zasłużenie na własnym stadionie 1:1 z faworyzowaną Irlandią. Gola dla gospodarzy zdobył również dobrze znany polskim kibicom, Waleri Kazaiszwili wypożyczony w poprzednim sezonie do Legii Warszawa.

Gruzja 1-1 Irlandia
Waleri Kazaiszwili 34 – Shane Duffy 4

Całe spotkanie z kolei w reprezentacji Finlandii rozegrał pomocnik Legii Warszawa, Kaspar Hamalainen, a jego drużyna sprawiła dużą niespodziankę pokonując na własnym stadionie Islandię 1:0! Jedyną bramkę w całym meczu już w szóstej minucie zdobył Alexander Ring. W ekipie gospodarzy również cały mecz na boisku spędził defensor Paulus Arajuuri, który jeszcze do niedawna reprezentował ekipę Lecha Poznań.

Finlandia 1-0 Islandia
Alexander Ring 8

Cały mecz na ławce rezerwowych niestety spędził napastnik Legii Warszawa Armando Sadiku. Na szczęście jego Albania pokonała pewnie na własnym stadionie Lichtenstein 2:0. Gole dla gospodarzy pod nieobecność napastnika mistrzów Polski strzelali Roshi oraz Agolii.