Euro 2016: Polak wyróżniony na przestrzeni całego turnieju!

8 lip 2016, 20:25

Mimo, że jeszcze został do rozegrania finałowy mecz Euro 2016, to francuski magazyn “France Football” ogłosił już najlepszą “11” tych Mistrzostw. Co więcej, został w niej wyróżniony Grzegorz Krychowiak!

Oceny, które zostały wystawione poszczególnym zawodnikom, są odzwierciedleniem ich gry w całym turnieju. W tym zaszczytnym gronie znalazło się miejsce dla pomocnika reprezentacji Polski – Grzegorza Krychowiaka. Zawodnik PSG otrzymał notę “6”, jest tak więc lepszy od kilku piłkarzy i to nie byle jakich. Gorszą notę od Polaka dostał m.in. Bacary Sagna, Nani, czy Blaise Matuidi.

Najwięcej piłkarzy tej samej narodowości to oczywiście Francuzi, jest ich pięciu. Kolejno idąc w dół dwóch Walijczyków, Polak, Portugalczyk Niemiec i Włoch. Najwyższą notę spośród wszystkich otrzymał napastnik “Trójkolorowych” – Antoine Griezmann (7), a najniższą również Francuz – Bacary Sagna (5,16).