Grad bramek w sparingach zespołów z Ekstraklasy

Aktualizacja: 3 lut 2022, 12:21
18 sty 2017, 17:13

Cracovia w ramach przygotowań do rundy wiosennej zmierzyła z trzecioligowym zespołem zza mierzy Garbarnią Kraków. Pierwsza połowę spotkania zespół Pasów zdołał wygrać 3:2. W drugiej zaś zobaczyliśmy zupełnie inne jedenastki w obu zespołach. W ekipie podopiecznych Jacka Zielińskiego mogliśmy oglądać między innymi 18-letniego Damiana Smolenia, który na co dzień występował w zespole rezerw.

Garbarnia Kraków 5-5 Cracovia
Michał Górecki 1, Krzysztof Kalemba 29 (k), 43 (k), Mateusz Ciesielski 50, Michał Kitliński 53 – Mateusz Cetnarski 20, Tomáš Vestenický 23, Mateusz Szczepaniak 48, Krzysztof Piątek 71, 77

Spotkanie między Górnikiem, a Wisłą nie przysporzyło zbyt wielu emocji. W całym meczu mogliśmy oglądać tylko dwie bramki.

Górnik Łęczna 1-1 Wisła Puławy
Vojo Ubiparip 21 (k) – Piotr Darmochwał 47

Złocisto-Krwiści spotkania z liderem I-ligi nie będą wspominać zbyt dobrze. Pierwsza połowa meczu wyrównana, nie przyniosła żadnych bramek. W drugiej zaś zespół z zaplecza Ekstraklasy w ciągu trzynastu minut zdobył trzy bramki i pewnie prowadził aż 3:0. Przed całkowitą kompromitacją zespół Korony uratowała końcówka meczu w której zdobyli dwie bramki.

Chojniczanka Chojnice 3-2 Korona Kielce
Michał Jakóbowski 53, Hieronim Gierszewski 59, 66 – Michał Przybyła 84, Piotr Gawęcki 85

Śląsk Wrocław bardzo dobrze rozpoczął sparing z Wartą Poznań. Już w 2. minucie po bramce Bence Mervo objęli oni prowadzenie. W kolejnych minutach podopieczni Jana Urbana kontrolowali przebieg meczu i zdobyli kolejne dwie bramki. Potem jednak do głosu doszedł zespół II-ligowca i ostatecznie mecz zakończył się remisem 3:3.

Śląsk Wrocław 3-3 Warta Poznań
Bence Mervó 2, Ostoja Stjepanović 19, Mario Engels 26 – Wojciech Onsorge 35 (k), Joshua Balogun Kayode 38, Krzysztof Biegański 51

Miedziowi bardzo dobrze zaprezentowali się w sparingu z I-ligowcem i rozgromili go aż 4:0.

Zagłębie Lubin 4-0 Chrobry Głogów