Grzegorz Krychowiak żegna się z Carabao Cup

20 wrz 2017, 23:06

Zespół West Bromwich Albion z Grzegorzem Krychowiakiem w pierwszej jedenastce pożegnał się dzisiaj z turniejem Carbao Cup. ,,The Baggies” odpadli po porażce u siebie z Manchesterem City 1-2.

Bohaterem gości został młody Niemiec Leroy Sane. Pomocnik gości wyprowadził ,,The Citizens” na prowadzenie już w drugiej minucie meczu. Raheem Sterling dogrywał piłkę do Ilkaya Gundogana, który mocnym strzałem starał się zaskoczyć bramkarza gospodarzy, ale strzał Niemca został obroniony. Dobitka Sane okazała się jednak nie do zatrzymania.

W 72. minucie niespodziewanie gracze West Bromu wyrównali i na The Hawthorns zapanowała euforia. Z rzutu rożnego w pole karne piłkę zagrywał Kierran Gibbs, a w nim najsprytniejszy okazał się Claudio Yacob. Argentyńczyk doprowadził do wyrównania, z którego jednak gracze West Bromu nie cieszyli się zbyt długo. Pięć minut później bramkę dla gości na wagę awansu zdobył Leroy Sane po uderzeniu w okienko bramki strzeżonej przez Bena Fostera.

Grzegorz Krychowiak rozegrał kolejne pełne 90 minut. Następna okazja do występu w poniedziałek o godzinie 21 czasu polskiego, a rywalem będzie Arsenal Londyn na Emirates Stadium. Manchester City zaś oprócz czekania na kolejnego rywala w Carabao Cup zmierzy się w sobotę z czerwoną latarnią ligi – zespołem Crystal Palace.

West Bromwich Albion – Manchester City 1:2 (0:1)