Lechia lepsza od czwartej siły w Rosji!

Aktualizacja: 3 lut 2022, 12:20
20 sty 2017, 19:33

Lechia Gdańsk po zwycięstwie w pierwszym meczu towarzyskim na zgrupowaniu w tureckim Belek o czym pisaliśmy TUTAJ, tym razem pokonała 4:3 czwartą drużynę rosyjskiej Premier Ligi Terek Grozny.

Wicelider Lotto Ekstraklasy bardzo dobrze rozpoczął spotkanie. Miał pełną kontrolę nad meczem co przełożył się na bramkę w 21. minucie. Sławomir Peszko przerzucił futbolówkę do Flavio Paixao, ten podał do Milosa Krasicia który strzelił w słupek. Tam gdzie trzeba był jednak Marco Paixao, który wbił piłkę do bramki. Dwie minuty później było już 2:0. Tym razem asystę zaliczył Marco Paixao, a swojego drugiego gola na zgrupowaniu w Belek strzelił Sławomir Peszko.

Druga połowa również świetnie rozpoczęła się dla piłkarzy Piotra Nowaka. Mimo aż 10 zmian w składzie gra gdańszczan się nie zmieniła, a wynik w 48. minucie podwyższył Grzegorz Kuświk. Zszokowani piłkarze Tereka zdołali odpowiedzieć już siedem minut później. Z rzutu wolnego przymierzył Oleg Ivanov i pokonał Mateusza Bąka. W 67. minucie było już jednak 4:1. W polu karnym został faulowany Słowak Lukas Haraslin, a “jedenastkę” strzałem podcinką wykończył ponownie Kuświk. Rosjanie nie zamierzali się poddawać i za sprawą Rizvana Utsieva oraz ponownie Ivanova zdołali zminimalizować rozmiary porażki, ale ostatecznie to Lechia wygrała z czwartą drużyną rosyjskiej Premier Ligi.

LECHIA GDAŃSK – TEREK GROZNY 4:3 (2:0)

Bramki: 1:0 Marco Paixao (21), 2:0 Sławomir Peszko (23), 3:0 Grzegorz Kuświk (48), 3:1 Oleg Ivanov (55-wolny), 4:1 Kuświk (68-karny), 4:2 Rizvan Utsiev (80), 4:3 Ivanov (90-karny)

LECHIA: Podleśny (46 Bąk) – Wojtkowiak (19 Stolarski), Janicki, Maloca (46 Vitoria), Wawrzyniak (46 Perger) – Flavio Paixao (46 Haraslin), Joao Nunes (46 Chrapek), Krasić (46 Mila), Wolski (46 Wiśniewski), Peszko (46 Mak) – Marco Paixao (46 Kuświk, 80 Fila)

TEREK: Gudiev – Idris (46 Utsiev), Semenov (46 Wilker), Rodolfo (46 Rukas), Pliev (46 Mohammadi) – Mitrishev (46 Roshi), Piriz (46 Adilson), Magomadov (46 Kuziaev), Torje (46 Ivanov), Grozav (46 Berisha) – Ablaye (46 Balaj).