LM: Mecz Borussia – Legia przeszedł do historii!

22 lis 2016, 22:43

Legia Warszawa uległa na wyjeździe Borussii Dortmund aż 4:8, ale zarazem zapisała się w historii Ligi Mistrzów i to aż podwójnie…

8:4…Takiego wyniku w Lidze Mistrzów nie było jeszcze nigdy, a dokładnie tak wielu bramek w jednym meczu. Do tej pory rekord wynosił 11 goli i miał miejsce 5 listopada 2003 roku, kiedy to AS Monaco rozbiło u siebie hiszpańskie Deportivo La Coruna. Wówczas aż cztery gole dla gospodarzy zdobył chorwacki napastnik, Dado Prso.

Drugi rekord to ilość goli w jak najkrótszym czasie od momentu rozpoczęcia meczu. Najpierw został on pobity w 24. minucie, kiedy na tablicy wyników widniał wynik 3:2. Po raz drugi wynik został wyśrubowany w 32. minucie i od teraz rekord wynosi 7 goli!