LOTTO Ekstraklasa: Wisła Kraków gromi Pogoń

Aktualizacja: 3 lut 2022, 12:08
20 maj 2017, 22:34

Wisła Kraków po trzech porażkach z rzędu odzyskała w końcu blask i w meczu 35. kolejki Nice I ligi rozbiła na własnym stadionie Pogoń Szczecin aż 4:0! Wynik spotkania był rozstrzygnięty już po pierwszej połowie…

Strzelaninę przy Reymonta rozpoczął w 18. minucie Patryk Małecki. Były pomocnik właśnie Pogoni Szczecin wykorzystał dośrodkowanie z prawej strony Tomasza Cywki i strzałem głową po długim rogu pokonał młodego Adriana Hengera. Sześć minut później było już 2:0. Tym razem fatalny błąd popełnił golkiper “Portowców”, który wypuścił piłkę z rąk po wrzutce Rafała Boguskiego, do futbolówki dopadł Paweł Brożek i wpakował ją do siatki. Minęło kolejne osiem minut i mieliśmy już 3:0. Dośrodkowanie z rzutu rożnego wykorzystał Hiszpan Ivan Gonzalez, a wrzucającym piłkę był reprezentant Polski, Krzysztof Mączyński, który najprawdopodobniej po sezonie odejdzie do Slavii Praga. Wiślacy jeszcze w pierwszej połowie postanowili dobić gości. Na 10 minut przed końcem pierwszej odsłony gości dobił Rafał Boguski. Ofensywny gracz “Białej Gwiazdy” wykorzystał podanie Pawła Brożka, który sam mógł strzelać mając dobrą sytuację. Postanowił jednak wziąć na siebie dwóch obrońców i podać do niepilnowanego Boguskiego, który posłał piłkę do pustej bramki.

W drugiej połowie również stroną dominującą była Wisła Kraków, ale jej ataki nie były już tak zdecydowane i z taką pasją jak w pierwszej odsłonie. Pierwszą konkretną sytuację na honorową bramkę podopieczni Kazimierza Moskala mieli dopiero w 63. minucie, ale żaden z zawodników gości nie oddał nawet strzału na bramkę Załuski co pokazuje jak słabo prezentowali się dzisiejszego wieczora goście. Jeszcze bliżej honorowej bramki Pogoń była na 10 minut przed końcem. Na strzał z linii pola karnego zdecydował się Japończyk Kitano, ale jego próba minęła minimalnie słupek krakowskiej Wisły. Ostatecznie mecz zakończył się pewnym zwycięstwem drużyny Kiko Ramireza 4:0.

W tabeli LOTTO Ekstraklasy Wisła Kraków dzięki wygranej awansowała na piąte miejsce kosztem Korony Kielce, która jednak swój mecz 35. kolejki rozegra dopiero w poniedziałek. Pogoń z 22 punktami jest dopiero siódma.