Nice I liga: Lider w końcu pokonany!

20 maj 2017, 17:40

Skończyła się fantastyczna passa ośmiu zwycięstw z rzędu Sandecji Nowy Sącz, czyli pierwszego beniaminka piłkarskiej LOTTO Ekstraklasy! Podopieczni Radosława Mroczkowskiego przegrali na wyjeździe w meczu 32. kolejki Nice I ligi z Podbeskidziem Bielsko-Biała 2:1.

“Górale” musieli dokonać dziś wręcz niemożliwego, czyli pokonać lidera żeby nadal mieć realne szanse na awans z drugiego miejsca do LOTTO Ekstraklasy i tego tez dokonali choć początek wcale nie zwiastował wygranej…

Prowadzenie w 26. minucie objęli bowiem goście po strzale 22-letniego napastnika Sandecji, Adriana Danka. Jeszcze w pierwszej połowie zdołał zdołał odpowiedzieć Tomasz Podgórski, który wyrównał minutę przed końcem pierwszej części gry. Zwycięstwo Podbeskidziu w 93. minucie dał Szymon Lewicki dając tym samym nadzieje “Góralom” na awans do najwyższej klasy rozgrywkowej.

W tabeli Nice I ligi na prowadzeniu oczywiście nadal jest Sandecja z przewagą siedmiu punktów nad Zagłębiem Sosnowiec. Podbeskidzie Bielsko-Biała ma na swoim koncie 50 “oczek” i jest piąte.