Nice I liga: Pogrom w Chojnicach, Wigry znowu na tarczy, Drutex-Bytovia z kompletem punktów, Miedź z “Gieksą” na remis!

6 sie 2017, 01:28

Działo się dzisiaj na boiskach Nice I ligi! W czterech wieczornych spotkaniach obejrzeliśmy łącznie aż 9 bramek!

Stomil Olsztyn uległ miejscowej Chojniczance 0:3, odnosząc tym samym drugą porażkę w sezonie. Podopieczni Krzysztofa Brede wpisywali się na listę strzelców kolejno w 34, 73 i 78. minucie.

Chojniczanka Chojnice 3-0 Stomil Olsztyn
Emil Drozdowicz 34, 73, Jakub Bąk 78

Suwalscy sympatycy nie mogą zaliczyć dzisiejszego dnia do udanych. Ich ulubieńcy po dwóch kolejkach pozostają z zerowym dorobkiem punktowym. Przed tygodniem, Podlasianie polegli na własnym terenie z GKS-em Tychy 1:2, lecz tym razem nie było lepiej. Olimpia Grudziądz pewnie pokonała przyjezdnych 2:0. Gole dla Olimpijczyków strzelali Ville Salmikivi i Miha Goropevsek.

Olimpia Grudziądz 2-0 Wigry Suwałki
Ville Salmikivi 16, Miha Goropevšek 21

Niemałą niespodziankę sprawili dziś gracze Bytovii Bytów, zabierając ze sobą trzypunktową zdobycz z trudnego terenu. Zawodnicy Adriana Stawskiego odprawili z kwitkiem Podbeskidzie Bielsko-Biała, wygrywając pewnie 2:0. Piłkę do siatki rywali kierowali, w 64. minucie Michał Stasiak, i w doliczonym czasie gry, Sławomir Duda. Warto również podkreślić, iż Górale przez całą drugą połowę grali w przewadze jednego zawodnika.

Podbeskidzie Bielsko-Biała 0-2 Bytovia Bytów
Michał Stasiak 64, Sławomir Duda 90

Po pierwszym, słabym spotkaniu GKS-u Katowice z Pogonią Siedlce, fani Gieksy byli bardzo sfrustrowani postawą swoich piłkarzy. Gdy wydawało się, że Trójkolorowi przyjęli uwagę swoich kibiców z zeszłego tygodnia do serca, w… 97. minucie w głupi i bezmyślny sposób został sfaulowany w polu karnym rozgrywający legniczan, Łukasz Garguła. Do “jedenastki” podszedł Jakub Vojtus, który celnym strzałem zamienił ją na bramkę. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1.

Miedź Legnica 1-1 GKS Katowice