Nice I liga: Zagłębie i Podbeskidzie gromi, mała niespodzianka w Mielcu

13 wrz 2017, 20:53

W kolejnych meczach ósmej kolejki piłkarskiej Nice I ligi górą byli piłkarze Zagłębia Sosnowiec, Podbeskidzia Bielsko-Biała oraz niespodziewanie beniaminka, Puszczy Niepołomice…

Bardzo przekonujące zwycięstwa odnieśli gospodarze dzisiejszych spotkań. Zagłębie Sosnowiec 3:0 rozbiło GKS Katowice, a Podbeskidzie Bielsko-Biała w takim samym stosunku pokonało Olimpię Grudziądz.

W meczu rozgrywanym w Sosnowcu gospodarze rozstrzygnęli losy spotkania dopiero w drugiej połowie. Najpierw w 56. minucie gola zdobył Rafał Makowski wypożyczony z Legii Warszawa. Na siedem minut przed końcem wynik z rzutu karnego podwyższył drugi wypożyczony z warszawskiej drużyny zawodnik, Vamara Sanogo. Dzieła zniszczenia w 90. minucie dokonał Sebastian Milewski.

Zagłębie Sosnowiec 3-0 GKS Katowice
Rafał Makowski 56, Vamara Sanogo 83 (k), Sebastian Milewski 90

Trochę inaczej wyglądało spotkanie w Bielsku-Białej, gdyż już po pierwszej połowie “Górale” prowadzili 1:0 po trafieniu w 32. minucie Tomczyka. Kolejne bramki gospodarze dołożyli odpowiednio w 67. i 84. minucie, a Wojciecha Małeckiego pokonywali Łukasz Sierpina i Łotysz Valerijs Sabala.

Podbeskidzie Bielsko-Biała 3-0 Olimpia Grudziądz
Paweł Tomczyk 32, Łukasz Sierpina 67, Valērijs Šabala 84

Do małej niespodzianki z kolei doszło w Mielcu, gdzie miejscowa Stal “rzutem na taśmę” wymęczyła jeden punkt z beniaminkiem Nice I ligi, Puszczą Niepołomice. Gospodarze tego spotkania przez większą część meczu przegrywali 0:1 po golu w 21. minucie Marcina Orłowskiego. Wyrównał dopiero w doliczonym czasie gry Mateusz Cholewiak.

Stal Mielec 1-1 Puszcza Niepołomice