Nice I liga: Znamy spadkowiczów, wiemy kto zagra w barażach!

4 cze 2017, 15:19

Zgodnie o 12:30 rozpoczęły się wszystkie spotkania ostatniej, 36. kolejki Nice I ligi. W kontekście utrzymania w lidze najbardziej interesowały nas mecze w Sosnowcu, Katowicach i Puławach, bo też tam miały rozstrzygnąć się losy drużyn walczących o przetrwanie.

Przed spotkaniami pewne było, że w przypadku zwycięstwa na wyjeździe Drutex-Bytovii Bytów z GKS-em Katowice losy spadku są rozstrzygnięte, a walka pozostanie o uniknięcie gry w barażach o pozostanie w Nice I lidze. Tak się ostatecznie nie stało i do samego końcu mieliśmy emocje…

Drutex-Bytovia ostatecznie zremisowała z katowiczanami 1:1. Mecz lepiej zaczął się dla gości bo już w siódmej minucie upragnione prowadzenie dał im Janusz Surdykowski. W drugiej połowie do głosu doszedł jednak GKS i tuż po przerwie wyrównał. Bramkarza bytowian pokonał zaledwie 19-letni Paweł Mandrysz ustalając tym samym wynik spotkania.

Remisu w Katowicach nie wykorzystała Wisła Puławy, która w przypadku zwycięstwa wydostałaby się ze strefy spadkowej. Niestety, puławianie przegrali 0:1 z Górnikiem Zabrze po golu Angulo w 21. minucie. Dzięki wygranej zabrzanie awansowali do LOTTO Ekstraklasy, natomiast Wisła została “zrzucona” do 2. ligi.

W przypadku zwycięstw Wisły Puławy i Drutex-Bytovii o spokój musiał się martwić także GKS Tychy. W jego przypadku jednak rywalem już wykonali całą “robotę” i tyszanie bez względu na swój wynik utrzymali się na zapleczu. Ostatecznie GKS przegrał na wyjeździe z walczącym o LOTTO Ekstraklasę Zagłębiem Sosnowiec 2:1.

Listę spadkowiczów uzupełniły wcześniej zdegradowane już ekipy Znicza Pruszków oraz MKS-u Kluczbork, który uzbierały odpowiednio 30 i 25 punktów. Z kolei Drutex-Bytovia Bytów w barażu o utrzymanie zmierzy się z Radomiakiem Radom.