Pewna wygrana Wisły w Kielcach

Aktualizacja: 3 lut 2022, 11:23
6 maj 2018, 17:37

Wisła Kraków pewnie pokonała na wyjeździe Koronę Kielce 3:0. Ozdobą spotkania była pierwsza bramka Carlitosa.

Mecz rozpoczął się od mocnego uderzenia Wisły. Na 35. metrze piłkę przyjął Carlitos. Mijając piłkarzy Korony jak tyczki wyszedł sam na sam z Alomeroviciem. Sprytną podcinką podrzucił futbolówkę nad interweniującym bramkarzem i strzelił swoją 22. bramkę w tym sezonie LOTTO Ekstraklasy. W 43. minucie Biała Gwiazda prowadziła już 2:0. Świetnie podanie w pole karne do Jesusa Imaza zaadresował Pola Lloncha, a skrzydłowy znakomicie przyjmując piłkę, obrócił się z nią w kierunku bramki i mocnym strzałem w róg bramki nie dał żadnych szans bramkarzowi gospodarzy na interwencję.
W drugiej połowie do odrabiania strat ruszyła Korona. Jednak jej ataki były niedokładne. Za to w 70. minucie działa zniszczenia marzeń kielczan o zdobyczy punktowej dokonał Carlitos. Ponownie wygrał pojedynek sam na sam z Alomeroviciem i strzelił na 3:0 dla krakowian.
Dzięki zwycięstwu Wisła awansowała na 6 miejsce w grupie mistrzowskiej, Korona jest 8.

Korona Kielce – Wisła Kraków 0:3