Pewne zwycięstwo Romy

19 mar 2017, 22:47

AS Roma z Wojciechem Szczęsnym w składzie pewnie pokonała na Stadio Olimpico ekipę Sassuolo 3-1. Całe spotkanie w barwach gospodarzy rozegrał Wojciech Szczęsny.

Mecz dobrze rozpoczął się dla gości. W 9.minucie pięknym strzałem z 14-15 metra w okienko bramki gola zdobył Gregoire Defrel. Nasz rodak był bez szans.

Później bramki zdobywała już tylko Roma. Siedem minut później gola wyrównującego mocnym strzałem zza pola karnego strzelił Leandro Paredes. Tuż przed przerwą trafienie do szatni dla ,,Giallorossich” zdobył Mohamed Salah. Egipcjanin dobił piłkę po obronionym przez bramkarza gości strzale Stephana El Shaarawy’ego.

Po zmianie stron piłka tylko raz znalazła drogę do siatki. W 68. minucie dwójkowa akcja Edin Dzeko – Kevin Strootman zakończona została golem tego pierwszego. Był to 21 gol Bośniaka w obecnym sezonie ligowym.

Wojciechowi Szczęsnemu nie udało się zachować trzynastego czystego konta w lidze, lecz Roma zgarnęła trzy punkty i zachowała pozycję wicelidera tabeli.

AS Roma – US Sassuolo 3:1 (2:1)