Pre Play-off. Spotkania barażowe Polskiej Hokej Ligi

18 lut 2018, 19:33

Mecze barażowe w fazie pre play off w Gdańsku i Opolu zakończyły się zwycięstwami drużyn, które były do tego typowane. Polonia i Orlik są o krok bliżej wygranej swoich starć.

MH Automatyka Gdańsk 2:3 Polonia Bytom
Spotkanie w gdańskiej hali Olivia przyniosło kibicom wiele emocji. Drużyny walczyły do ostatniej minuty. Ostatecznie wygrali hokeiści z Bytomia, którzy pokazali swoją moc. Mimo, że wynik otworzył Łukasz Krzemień z Bytomia w 2 minucie, gospodarze odpowiedzieli im 20 minut później. To właśnie wtedy Mateusz Strużyk podczas gry w przewadze pokonał Filipa Landsmana. Po długiej i zaciętej walce ekipa z Gdańska oddała kolejny celny strzał. Ponownie pomogła gospodarzom przewaga zawodnika na lodzie. Maciej Rompkowski włożył krążek do siatki golkipera z Bytomia w 15.minucie trzeciej tercji. Wyrównanie ze strony przyjezdnych przyszło minutę później. Tomasza Witkowskiego pokonał Dawid Abramov. Mimo, że Polonia przegrywała na tafli lodowiska w Gdańsku, w ciągu dwóch minut pokazała, że potrafi wracać w dobrym stylu. W 17.minucie Tomasz Kozłowski ustalił wynik spotkania na 3:2 dla Bytomia i to oni triumfowali w tym meczu.

Orlik Opole 12:5 Anteo Naprzód Janów
Janów, który nie był faworytem spotkania z Orlikiem Opole udowodnili, że też potrafi strzelać bramki. Mimo, że Anteo przegrało swój wyjazdowy mecz 12:5, był on z pewnością ciekawy. W pierwszej tercji swój festiwal strzelecki rozpoczął Orlik, który na dzień dobry strzelił katowiczanom 6 goli. Dla opolan punktowali odpowiednio Radek Meidl (2.), Alexei Trandin (3.), Jonas Hoog (5.), Milan Baranyk (6.), Łukasz Sznotała (16.) oraz ponownie Alexei Trandin (19.). Druga część spotkania ponownie rozpoczęła się od strzału Opola. Swoje trafienie podczas gry w przewadze oddał Arkadiusz Kostek, hat tricka ustrzelił Alexei Trandin. Goście odpowiedzieli bramką Jiriego Charouska (34.). Gospodarze naciskali dalej i dziewiątego gola dodał Martin Przygodzki. Na rozpoczęcie trzeciej tercji strzał oddali przyjezdni. Adrian Parzyszek (45.) dał drugiego gola Anteo. Późniejszy czas owocował jeszcze w 6 goli. 3 dla Orlika i 3 dla Janowa. Bramki strzelali Miroslav Zatko (47.), Adrian Parzyszek (53.) (samobój) oraz Martin Przygodzki (59.). Dla przyjezdnych trafiali Mateusz Adamus (51.),Adrian Parzyszek (54.) oraz Marek PHL (55.)