Remis Borussii. 90 minut Łukasza Piszczka

20 sty 2018, 01:21

Borussia Dortmund z Łukaszem Piszczkiem w składzie zremisowała na Olympiastadionie z miejscową Herthą Berlin 1-1 w inauguracyjnym spotkaniu 19. kolejki niemieckiej Bundesligi.

Pierwsza połowa nie dostarczyła fanom bramek. Dobrą okazję w 30. minucie dla gospodarzy z Berlina miał Valentino Lazaro, lecz jego strzał minął ostatecznie bramkę Borussii. Więcej strzałów na bramkę rywala w pierwszej odsłonie spotkania oddała ,,Die Alte Dame”, a ich stosunek wynosił 5:3.

Druga połowa zaczęła się idealnie dla gospodarzy. Valentino Lazaro wstrzelił piłkę w pole karne gości, a tam o właściwym miejscu i o właściwym czasie znalazł się David Selke, który precyzyjnym strzałem pokonał Romana Burkiego i tym samym otworzył wynik spotkania.

Borussia Dortmund wyrównujące trafienie zdobyła w 71. minucie. Jadon Sancho dośrodkował futbolówkę w pole karne, a w nim czekał już nieobstawiony Shinji Kagawa, który strzałem głową nie dał szans bramkarzowi Herthy.

Łukasz Piszczek rozegrał pełne 90 minut meczu. Borussia po tym remisie przynajmniej na kilkanaście godzin awansował na trzecią lokatę w tabeli, wyprzedzając odwiecznego rywala z Gelsenkirchen. Hertha pozostała na 11. miejscu.

Hertha Berlin – Borussia Dortmund 1:1 (0:0)